Wydawnictwo Strefa Kursów

Przewaga Bourne'a - ebook/książka Eric Van Lustbader

Tylko jemu może się powieść zamach na prezydenta USA. Jason Bourne od roku jest człowiekiem do wynajęcia. Za ogromne pieniądze podszywa się pod VIP-ów w niebezpiecznych miejscach i podczas ryzykownych spotkań. Odpowiednio ucharakteryzowany, jako sobowtór jest nie do zdemaskowania. Na szczycie pokojowym w Katarze, gdzie odgrywa syryjskiego ministra, dochodzi do zamachu. Uzbrojeni napastnicy po kolei mordują wszystkich przedstawicieli rządów, ale zostawiają przy życiu Bourne'a. Szybko okazuje się, że celem zamachowców nie był syryjski polityk, ale... sam Jason Bourne!

Zagadka Bournea - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

Borys Karpow zostaje zamordowany podczas swojego przyjęcia weselnego. W budynku bawi się cała wierchuszka Rosji i jest to najlepiej strzeżone miejsce na świecie. Jakim więc cudem morderca dopadł i udusił potężnie zbudowanego Karpowa? Czy to przypadek, że zabójstwo nastąpiło tuż przed rozmową z Jasonem Bourne'em, z którym Karpow od kilku tygodni chciał się pilnie spotkać? Ciało zostało ułożone w pozycji nawiązującej do ukrzyżowanego Chrystusa. W rozciętym gardle tkwiła złota gwiazda Dawida. Czy to robota profesjonalnego zabójcy, czy akt zemsty fanatycznego psychopaty?

Odwet Bournea - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

Najnowsza powieść cyklu z Jasonem Bournem. Bourne jest główną postacią trzech powieści Roberta Ludluma: Tożsamość Bourne'a, Krucjata Bourne'a i Ultimatum Bourne'a. Po śmierci autora serię powieści o przygodach Bourne'a kontynuuje Eric Van Lustbader, spod pióra którego wyszło już dziewięć kolejnych tytułów. W 1988 na podstawie pierwszej powieści Ludluma nakręcono miniserial sensacyjny Tożsamość Bourne'a z Richardem Chamberlainem w roli głównej. W 2002 w rolę tytułowego bohatera w filmie Tożsamość Bourne'a, który był dość luźną adaptacją książki, wcielił się po raz pierwszy Matt Damon.

Recenzja książki Imperatyw Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Lustbader

Tytuł: Imperatyw Bourne'a

Autor: Robert Ludlum, Eric Lustbader 

 

Książki z cyklu przygód Jasona Bourne’a są o tyle ciekawe, że każda z nich trzyma w napięciu. Mimo, że ta powieść nie opiera się tylko i wyłącznie na piórze jednego pisarza, każda część posiada ciekawą, intrygujące fabułę, która niemal idealnie łączy się z innymi, pozostałymi z tej sagi. 

Recenzja książki Świat Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Lustbader

Tytuł: Świat Bourne'a

Autor: Robert Ludlum, Eric Lustbader 

 

Oto dziewiąta część cyklu książek opowiadających o przygodach super agenta, Jasona Bourne’a. Tak jak w poprzednich częściach, również w „Świecie Bourne’a” nie zabrakło szybkiej, niemal dynamicznej i nieustannie interesującej akcji, wielu różnych wątków, licznych intryg, a także zagadek, które czekają na rozwiązanie. 

Recenzja książki Cel Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Lustbader

Tytuł: Cel Bourne'a

Autor: Robert Ludlum, Eric Lustbader 

 

“Cel Bourne’a” to ósma część popularnego cyklu powieści sensacyjnych „Jason Bourne”. Co tym razem czeka nas na prawie pięciuset stronach? Kontynuacja powieści „Mistyfikacja Bourne’a” jest równie zawiła, pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu. 

Recenzja książki Sankcja Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Lustbader

Tytuł: Sankcja Bourne'a

Autor: Robert Ludlum, Eric Lustbader 

 

Szósty tom przygód Jasona Bourne’a nie odbiega znacznie od pozostałych części cyklu opowiadającego o przygodach agenta CIA. 544 strony książki trzymają nas w napięciu niemal od początku do końca. Z czym tym razem będzie musiał zmierzyć się nauczyciel akademicki?

Recenzja książki Dziedzictwo Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Lustbader

Tytuł: Dziedzictwo Bourne'a

Autor: Robert Ludlum, Eric Lustbader 

 

Oto kolejna, czwarta już część cyklu „Jason Bourne”. Mimo, że wyszła ona spod pióra zupełnie innego autora niż dotychczas – Roberta Ludlum ‘a zastąpił Eric van Lustbader’a. Co tym razem zakłóciło spokój Davida Webb ’a, spokojnego wykładowcę na uniwersytecie? 

Recenzja książki Ultimatum Bourne'a - Robert Ludlum

Tytuł: Ultimatum Bourne'a 

Autor: Robert Ludlum 

 

Co ciekawego kryje się w trzeciej już powieści z cyklu przygód Jasona Bourne’a? Robert Ludlum jest niewątpliwie królem powieści sensacyjnych. Niezależnie od tego, jaka książka wyjdzie spod jego pióra, trzyma ona w napięciu aż do ostatniej strony.

Kurs podstaw obsługi internetu

Ostatnie dyskusje:

  • Recenzja gry Far Cry 4

    Nic na to nie wskazywało, że Amita ujawni swoją drugą niezwykle mroczną osobowość, przechodziłem grę pierwszy raz i podejmowałem decyzje, które uważałem za słuszne. Zresztą tak jak napisałem w recenzj...

  • Recenzja gry Far Cry 4

    Wybór Amity dla dobra Bhadry i całej ludności Kyratu może nie być takim dobrym pomysłem. Można się o tym przekonać, zachodząc do miejscowości Tirtha.

  • Recenzja gry Far Cry 4

    Początkowo wykonałem sporo misji dla Sabala, palenie plantacji, a także wytwórni narkotyków i pomoc dla rebeliantów były zgodne z moimi przekonaniami. Jednak później propozycje Amity stawały się coraz...

Nawigacja

Nasza społeczność