Wydawnictwo Strefa Kursów

Jak wybrać czytnik ebooków?

Czytnik ebooków został zaprojektowany z myślą o zastąpieniu tradycyjnej kartki papieru z korzyścią dla środowiska naturalnego i dla samej wygody użytkownika. Został on wyposażony w ekran E-Ink, który nie odbija promieni słonecznych i nie powoduje efektu zmęczenia oczu, jak to ma miejsce w wyświetlaczach LCD. Kierując się wyborem tego urządzenia, musimy na spokojnie przemyśleć do czego, oprócz czytania będziemy go wykorzystywać. Im więcej opcji posiada, tym staje się droższy w zakupie.

Ekologiczne książki i gazety

Świat zmienia się bardzo szybko. Technologia idzie do przodu, wraz z nią rodzą się zmiany, do których musimy się dostosować. Dawno temu, jeszcze w czasach młodzieńczych kupowałem bardzo dużo swoich ulubionych miesięczników. Była to tematyka informatyczna o różnego rodzaju nowinkach, sprzęcie i grach na komputery Amiga, czytałem je od deski do deski. Dostęp do internetu w zasadzie nie istniał. Następnie swoją biblioteczkę uzupełniłem o miesięczniki samochodowe i książki. Niestety moja kolekcja zajmuje sporo wolnego miejsca. Domyślam się, że wiele osób ma ten sam problem.

Co wybrać audiobook, czy ebook?

Często wybór pomiędzy tymi dwoma formatami sprowadza się do jednej ważnej cechy. A mianowicie jest nią cena, niestety audiobooki są droższe od ebooków, ze względu na to, że do ich przygotowania potrzeba znacznie więcej pracy i zasobów ludzkich. Tego typu książki najczęściej czytają profesjonalni lektorzy lub aktorzy. W niektórych przypadkach stosuje się także efekty dźwiękowe i muzykę, jak ma to miejsce w znanej wszystkim serii „The Walking Dead”. Niewątpliwą zaletą audiobooków jest ich uniwersalność.

Nawigacja

Nasza społeczność