Wydawnictwo Strefa Kursów

Moja Lady Jane - Cynthia Hand, Brodi Ashton, Jodi Meadows

Szalona podróż po XVI - wiecznej Anglii Moja Lady Jane to znakomita, napisana lekkim językiem, zabawna opowieść z gatunku historycznego fantasy. Książka autorstwa Cynthii Hand, Brodi Ashton i Jodi Meadows to powieść której bohaterami są król niespecjalnie garnący się do królowania, jeszcze mniej garnąca się królowa i szlachetny rumak. Trudno ukrywać, że pozycja ta nie grzeszy przesadnie nabożnym szacunkiem dla źródeł historycznych. Bo czasem nawet historii trzeba nieco pomóc.

Mroczna Wieża I: Roland. Wydanie filmowe - Stephen King

Mroczna wieża to ośmioczęściowy cykl powieści Stephena Kinga, łączący elementy fantasy, horroru i westernu. Przez fanów gatunku stawiany jest na równi z trylogią Tolkiena, przez samego autora uważany za ukoronowanie jego twórczości. W 2017 roku do kin trafia ekranizacja powieści. W rolach głównych występują Odris Elba oraz Matthew McConaughey. Na jałowej ziemi przypominającej planetę po apokaliptycznej zagładzie pozostały tylko ślady dawnej cywilizacji.

Ojciec wrót - Orson Scott Card

Pakt niosący śmierć Ojciec wrót to trzeci tom cyklu Mither Mages, której autorem jest znany amerykański pisarz science fiction i fantasy, Orson Scott Card. Zesłane na Ziemię Rodziny Westiliańskie przez wiele lat toczyły między sobą mordercze wojny. W końcu zrozumiały, że nie można się zabijać w nieskończoność. Stojąc w obliczu zagłady, zawarły układ pokojowy, w którego wyniku każdy, kogo podejrzewano o uprawianie magii wrót, musiał zginąć.

Działa imperium - Django Wexler

Wojna hrabiego Vhalnicha. Działa Imperium to już czwarty tom cyklu Kampanie Cieni autorstwa Django Wexlera. W tej części śledzimy rozwój wojny, którą wywołał demoniczny hrabia, rzekomo w obronie królowej Vordanu. Gdy cichnie huk dział i rozwiewa się bitewny dym, królestwo Vordanu otrzymuje propozycję zawarcia kruchego pokoju... Po klęskach zadanych im przez generała Janusa bet Vhalnicha nieprzyjacielskie mocarstwa zapraszają wszystkie strony konfliktu do negocjacji.

Dzieci czasu - Adrian Tchaikovsky

Zbliża się zagłada cywilizacji. Ci, którzy pozostali opuścili umierającą Ziemię, by desperacko poszukiwać wśród gwiazd nowego domu. To, co odkrywają wydaje się być najpiękniejszym zwieńczeniem podróży, prawdziwym skarbem. Pozostałość po dawnej eksploracji kosmosu: terraformowana planeta jest jakby wprost przygotowaną na ich przyjęcie. Jednak rzeczywistość wygląda zupełnie inaczej. Nowy dom okazuje się daleki od idyllicznej przystani dla ludzkości. Eksperymenty z czasów ziemskiego Starego Imperium stworzyły tam cywilizację, która dla ludzi jawi się niczym najgorszy koszmar.

Martwe ciało Mavericka - Anna Kapes

Co przeraża nas najbardziej na świecie? Mafia? Zombie? Przyjaciele w opałach? Nie, to tylko drobnostki dla Ricka Mavericka. To, co naprawdę mrozi mu krew w lekko niesprawnych żyłach, to goniąca jego martwy tyłek przeszłość. I sernik pani Hicky. Rick Maverick nie spodziewał się od życia zbyt wiele, lecz gdy mafia potraktowała go jak najgorszego śmiecia, nie miał wyboru. Musiał wziąć sprawy we własne ręce – konkretnie wstać z grobu i upomnieć się o swoje. Szkoda tylko, że cios łopatą w głowę uszkodził mu pamięć…

Stop prawa - Brandon Sanderson

Trzysta lat po wydarzeniach opisanych w trylogii "Zrodzonego z Mgły", Scadrial unowocześnia się, koleje uzupełniają kanały, ulice i domy bogaczy oświetlają elektryczne lampy, a w niebo wznoszą się pierwsze drapacze chmur o żelaznej konstrukcji. Kelsier, Vin, Elend, Sazed, Spook i pozostali są teraz częścią historii - lub religii. Jednakże, choć nauka i technika wznoszą się na wyżyny, stara magia Allomancji i Feruchemii wciąż odgrywa rolę w odrodzonym świecie. Na pograniczu zwanym Dziczą są podstawowymi narzędziami dzielnych mężczyzn i kobiet, którzy starają się zaprowadzić tam prawo i porządek.

Wilcza godzina - Andrius Tapinas

Wilno A.D. 1905. Wynalazek alchemików z Uniwersytetu Wileńskiego wywrócił życie w Europie do góry nogami. Teraz między miastami Aliansu latają potężne sterowce, po ulicach jeżdżą karety parowe, porządku pilnują golemy, a mechanicy konstruują automatony. Wilno wyrwało się ze szponów Imperium Rosyjskiego i stało się wolnym miastem – ośrodkiem postępu, nauki i mistyki. A teraz grozi mu niebezpieczeństwo.

Dolina Mgieł. Droga Wojownika Cz. 1 - R.D. Carpenter

Książka napisana jest w sposób nieszablonowy, zawiera w sobie wiele wątków, podtekstów, mądrości życiowych, które dotknęły niejednego z nas - realnych ludzi. „Droga Wojownika" to swoista podróż przez życie, zakamarki osobowości, decyzje, wybory, to wszystko, co znajduje się w każdym człowieku. To wszystko zostało skrzętnie wplecione w losy postaci - do szpiku kości przesiąkniętych mistycyzmem.

Ember in the Ashes. Pochodnia w mroku - Sabaa Tahir

Po dramatycznych wydarzeniach podczas czwartej Próby, Elias i Laia uciekają z Serry i ścigani przez wojańskich żołnierzy ruszają w podróż po bezdrożach Imperium. Laia musi uwolnić z okrytego złą sławą więzienia w Kauf swojego brata, Darina, jedynego zdolnego przynieść wolność Scholarom. Elias jest zdecydowany pomóc Lai za cenę swojej wolności, a nawet życia. Tymczasem przeciwko Lai i Eliasowi sprzysięgają się wszystkie siły, ludzkie i nadludzkie.

Nawigacja

Nasza społeczność