Wydawnictwo Strefa Kursów
Duch w sieci. Autobiografia największego hakera wszech czasów - Książka/ebook Kevin Mitnick, Simon William L.

Kevin Mitnick, najsłynniejszy były haker świata, był tematem niezliczonych artykułów i programów telewizyjnych, idolem młodych hakerów, a swego czasu także najbardziej poszukiwanym przez FBI przestępcą cyberprzestrzeni. FBI oszacowało jego włamania na wartość 300 milionów $. Sam Mitnick podkreśla, że nigdy nie sprzedawał zdobytych danych ani ich nie wykorzystywał do celów osobistych. Hakował największe korporacje świata dla samego złamania kodu, dla zabawy, z ciekawości. By udowodnić światu i samemu sobie, że jest najlepszy. Bo był. I jest nadal.

 

Po odbyciu kary w więzieniu federalnym, Kevin Mitnick wyszedł na wolność i przeszedł na druga stronę barykady. Dziś pracuje dla największych firm świata jako konsultant do spraw zabezpieczeń i jest w tym najlepszy. Po 7 latach milczenia, zaprzysiężonego przed rządem USA, wreszcie przemówił. Przy współpracy Williama L. Simona spisał historię swojego życia i wydał ją pod tytułem "Duch w sieci. Autobiografia" (sierpień 2011). "Duch w sieci.

 

Autobiografia jest trzymającą w napięciu prawdziwą historię życia Kevina Mitnicka, opowiedzianą jak w klasycznym thrillerze czy powieści szpiegowskiej. Opisuje skomplikowane dzieciństwo Mitnicka, młodość, kiedy – jak wielu kolegów - zaczął włamywać się do systemów telefonicznych, a następnie pasję, jaką okazało się hakowanie na skalę międzynarodową. Krok po kroku obserwujemy kolejne włamania do systemów komputerowych największych korporacji, z FBI włącznie. Kiedy tajne służby rozpoczynają pościg z Mitnickiem, ten z powodzeniem zwodzi ich, manewrując między zabezpieczeniami i tworząc fałszywe tożsamości. Ta "zabawa w kotka i myszkę" trwa latami. 

2


Dodaj komentarz

Komentarze

 • Po przeczytaniu tek książki chyba każdy zastanawiał się, jak to być hakerem z prawdziwego zdarzenia. Mądrym, nieuchwytnym, zawsze będącym kilka kroków przed FBI. Nie spodziewałam się, że historia Kevina aż tak mnie wciągnie. Nie jestem wielką fanką komputerów, a mimo tego nie mogłam się doczekać wolnej chwili, by oddać się czytaniu. Czy polecam? Z pewnością :)
 • Książka godna polecenia, dużo sformułowań technicznych. Nie można się oderwać od lektury.
 • Wspaniała trzymająca w napięciu opowieść o niezwykle uzdolnionym człowieku, który poprzez swoje działania chce udowodnić samemu sobie, że jest najlepszy. I jak na prawdziwego hackera przystało nie kradnie informacji w celu uzyskania korzyści materialnych, tylko dla samej przyjemności z pokonania zabezpieczenia, które podobno jest nie do złamania.

  Polecam!!!!!!!
Nowoczesne aplikacje webowe z Aurelia JS

Ostatnie dyskusje:

 • Recenzja gry Far Cry 4

  Nic na to nie wskazywało, że Amita ujawni swoją drugą niezwykle mroczną osobowość, przechodziłem grę pierwszy raz i podejmowałem decyzje, które uważałem za słuszne. Zresztą tak jak napisałem w recenzj...

 • Recenzja gry Far Cry 4

  Wybór Amity dla dobra Bhadry i całej ludności Kyratu może nie być takim dobrym pomysłem. Można się o tym przekonać, zachodząc do miejscowości Tirtha.

 • Recenzja gry Far Cry 4

  Początkowo wykonałem sporo misji dla Sabala, palenie plantacji, a także wytwórni narkotyków i pomoc dla rebeliantów były zgodne z moimi przekonaniami. Jednak później propozycje Amity stawały się coraz...

Nawigacja

Nasza społeczność