Wydawnictwo Strefa Kursów

Ręczna robota - Ryszard Ćwirlej

Taka była Polska Ludowa! W pełnej absurdów rzeczywistości, gdy picie alkoholu było niemal obowiązkowe, a posiadanie samochodu czy dobrej pralki świadczyło o luksusie, wzajemne zależności w zdobywaniu deficytowych towarów stanowiły spoiwo społeczeństwa. Kiedy więc 8 marca 1986 roku w pociągu relacji Berlin-Poznań znaleziono ciało przemytnika, skomplikowana społeczna struktura została poważnie naruszona. Brutalne morderstwo miało być dla kogoś ostrzeżeniem. Tylko dla kogo? Odpowiedź na to pytanie nie będzie łatwa.

Żona mojego męża - Jane Corry

Najpierw jest miłość. Potem małżeństwo. Potem morderstwo... Lily, początkująca prawniczka, i Ed, ambitny malarz. Młode, szczęśliwe małżeństwo. Choć oboje mają swoje tajemnice... I ich mała sąsiadka: dziewięcioletnia Carla. Wyśmiewana i poniżana w szkole z powodu biedy, zazdrości innym dzieciom. Pewnego dnia odkrywa, że może mieć to, co one. Wystarczy znać czyjąś tajemnicę, żeby dostać wszystko, czego się pragnie... Carla zaprzyjaźnia się z Lily i Edem. Staje się jego muzą. Portret "Małej Włoszki" robi furorę i przynosi artyście uznanie i pieniądze.

Ulubieńcy - Sarah Flint

On obserwuje i czeka... Na następną matkę i dziecko... Ona musi go powstrzymać... Matka i syn. Pogrzebani w grobie w głębi lasu. Jedno z nich wciąż żyje... Charlotte "Charlie" Stafford, młoda, ambitna detektyw londyńskiej policji, dostaje sprawę tajemniczego zaginięcia matki i dziecka. Wkrótce znika następna para. A potem kolejna... Co łączy ofiary? Czy to działanie szaleńca, czy starannie zaplanowane okrutne zbrodnie sadystycznego mordercy? Czas ucieka. Presja rośne.

Potępiony umysł - Sandra Feeser

Cztery lata po tragicznym w skutkach wypadku Monika zaczyna stawać na nogi. Przezwyciężyła depresję, może się poruszać o kulach, ale gdy wszystko zdaje się zmierzać w dobrym kierunku, zaczynają ją dręczyć złe sny. W nocnych koszmarach staje się świadkiem, jak zamaskowany mężczyzna ściga i brutalnie gwałci młodą kobietę. Wkrótce Monika dowiaduje się z telewizji, że w Zakopanem znaleziono ciało dziewczyny, którą widziała w swoich snach. Przekonana, że ma do odegrania jakąś rolę w rozwikłaniu tajemnicy jej śmierci, Monika postanawia wyruszyć ze swoich podtoruńskich Łysomic na miejsce zbrodni.

Druga strona miasta - Karolina Szewczykowska

Wszystkie tropy prowadzą do sprawy sprzed lat. Druga strona miasta to ciekawa powieść o wielowątkowej fabule autorstwa Karoliny Szewczykowskiej. Co łączy dwie kobiety, które giną prawie w tej samej chwili? Dlaczego policjant strzela do swojego syna? Kim jest zagadkowy mężczyzna, który postanowił zostać bogiem? Czy wart wiele milionów koncern farmaceutyczny skłóci rodzinę i pokaże jej prawdziwe oblicze? Polską wstrząsnęła wiadomość o śmierci znanej aktorki Luizy Orłowicz.

Głęboko ukryte - Heather Gudenkauf

Dawno zabliźnione rany otwierają się na nowo Głęboko ukryte to wciągająca powieść autorstwa Heather Gudenkauf. Z każdą stroną coraz dalej zagłębiamy się w tajemnice przeszłości i niejasną historię rodziny Quinianów. Mąż Sary Quinian, Jack, przez lata cierpiał z powodu śmierci swojej matki, która nadeszła w najgorszym możliwym momencie. Jack był wtedy nastolatkiem. Któregoś dnia znalazł jej ciało w piwnicy ich domku na wsi. Nigdy nie dowiedział się, co tak naprawdę się stało. Sprawa wstrząsnęła małym miasteczkiem Penny Gate w stanie Iowa, gdzie Jack się wychował.

Kobieta znikąd - ebook Mary Kubica

Pewnego dnia Esther Vaughan znika bez śladu. Współlokatorka odnajduje w jej rzeczach niepokojące listy, pełne miłosnych wyznań i jawnych pogróżek. Jeżeli napisała je Esther, to cierpi na poważne zaburzenia i może być niebezpieczna. Tego samego dnia w pewnym miasteczku pojawia się tajemnicza kobieta. Nikt nie wie, jak naprawdę się nazywa ani skąd pochodzi. Gdy zamieszkała w ponurym, zrujnowanym domu, stało się jasne, że szuka kryjówki. Kogo się boi? Przed kim ucieka? A może to nie ona jest ofiarą, tylko cierpliwie czeka, aż ktoś wpadnie w zastawioną przez nią pułapkę?

Królowa śniegu - ebook Anna Klejzerowicz

Wyjątkowo długa i mroźna zima, małe miasteczko pod Gdańskiem i morderca, który zbiera krwawe żniwo. W lasach i na bezdrożach zamarzają ludzie. Starsi mieszkańcy zaczynają szeptać o tajemniczej klątwie sprzed lat. Sprawę bada nie tylko lokalna policja, ale również Felicja Stefańska - ambitna i ekscentryczna rzeczniczka prasowa urzędu gminy. Ślady wydają się prowadzić do Królowej Śniegu. Czy ktoś umiejętnie wciela się w rolę baśniowej postaci, by wywrzeć okrutną zemstę? „Królowa Śniegu” to mroczna i mrożąca krew w żyłach opowieść kryminalna, w której podczas prowadzenia śledztwa odbijają się echem głosy z nieodległej przeszłości.

Maestro - ebook Geir Tangen

Listy zwiastują śmierć. Maestro to debiut norweskiego pisarza, który zyskuje coraz większą popularność. Akcja książki rozgrywa się w średniej wielkości portowym mieście Haugesund. Głównym bohaterem powieści jest cierpiący na depresję dziennikarz lokalnej gazety – Viljar. Powodem jego kryzysu są wydarzenia sprzed lat, które w miarę czytania powoli poznajemy. Pewnego dnia mężczyzna dostaje e-mail od zabójcy, który zapowiada wzięcie sprawiedliwości w swoje ręce i wykonanie wyroku na osobach uniewinnionych przez prawdziwy sąd. Na początku Viljar nie bierze tych informacji na poważnie.

Łowcy ognia - ebook Mons Kallentoft

Pożar, który trawi wszystko. Łowcy ognia to czwarta część serii inspirowanej czterema żywiołami. Autorem książki jest Mons Kallentoft okrzyknięty nowym królem skandynawskiego kryminału. Główna bohaterką książki jest komisarz Malin Fors. Kobieta targana własnymi słabościami i obsesjami. Gdy zachodzi słońce dręczona koszmarami, w dzień rzetelnie wypełnia swoje obowiązki. Jest noc. Malin stoi jak skamieniała. Nie wie, jak się tu znalazła… Przed nią na ziemi leżą zwęglone zwłoki kobiety. Wczesny wrześniowy poranek, las wciąż jest ciemny, z rejonu przemysłowego pod Linköpingiem unosi się chmura dymu i woń spalenizny – płonie fabryka farb.

Nawigacja

Nasza społeczność