Wydawnictwo Strefa Kursów

Recenzja gry Alan Wake's American Nightmare

Przechodząc część pierwszą, która przypadła mi do gustu nie mogłem odmówić sobie przyjemności poznania dalszych losów dzielnego pisarza. Więc bez zbędnych ceregieli postanowiłem sięgnąć po drugą odsłonę produkcji pt. „Alan Wake's American Nightmare”. Tytuł został wydany przez firmy Remedy Entertainment, THQ Nordic, Microsoft, Microsoft Studios, natomiast jego producentem jest Remedy Entertainment.

Recenzja gry Alan Wake Collector's Edition

Ostatnio w „Retro graniu” pojawił się pierwszy dodatek do „Medal of Honor Allied Assault” o nazwie „Spearhead”. Dzisiaj na odmianę pragnę zaserwować Państwu psychologiczny thriller akcji pt. „Alan Wake Collector's Edition” nawiązujący swym klimatem do twórczości Stephena Kinga i Alfreda Hitchcocka. Tytuł został wydany przez firmy Remedy Entertainment, THQ Nordic, Microsoft, Microsoft Studios, natomiast jego producentem jest Remedy Entertainment.

Recenzja gry Mad Max The Ripper - Część pierwsza

Już od dłuższego czasu miałem ochotę przetestować ten produkt, mój zapał w znacznym stopniu ostudziła jedna z video recenzji opisująca, że nowy „Mad Max” to wyłącznie jazda oraz zbieranie złomu. Biorąc pod uwagę fakt, że jestem wielkim fanem filmu Georgea Millera oraz lubię wyrobić sobie własne zdanie, postanowiłem spróbować i nie zawiodłem się. Tytuł został wydany przez firmę Warner Bros Interactive Entertainment, natomiast jego producentem jest znana ekipa Avalanche Studios, która stworzyła między innymi „Just Cause”.

Recenzja gry Mad Max The Ripper - Część druga

Powróćmy jeszcze na chwilkę do pustynnych terenów, które przedstawiają odmienną charakterystykę. „Biała Równina” prezentuje pozostałości statków i solne podłoże co wskazuje, że kiedyś występowały tutaj zbiorniki wodne. Widok dużego promu stojącego na skale jest zjawiskiem doprawdy interesującym. „Martwe Bezdroża” ukazują nam szczątki dawnej cywilizacji, a obszar „Wysypiska” skrywa tajemnicze „Czarne Miasto”. Przedstawione miejsca należały niegdyś do wielu władców, są nimi: „Jeet”, „Krwistobrody”, „Spojówka”, „Smażyciel”.

Recenzja gry Blades of Time

Jest to swego rodzaju kontynuacja poprzedniej edycji gry pt. „X-Blades”. Jednak w tej części twórcy postanowili zawrzeć kilka zmian. Pierwsze co rzuca się w oczy to brak charakterystycznej grafiki mangowej, sama postać również wygląda inaczej, lokacje zostały mocniej rozbudowane i zróżnicowane. Fabuła jest nieco zbliżona do poprzedniej odsłony, ale nie identyczna. Gaijin Entertainment został producentem gry, natomiast wydawcą tytułu jest firma Konami.

Recenzja gry X-Blades

Jeśli lubicie dynamiczne gry przygodowe z elementami fantasy dodatkowo oprawione w niezwykle barwną mangową grafikę, to zdecydowanie omawiana pozycja powinna przypaść wam do gustu. W „X-Blades” wcielimy się w postać poszukiwaczki skarbów, doskonale władającej bronią białą. Gaijin Entertainment został producentem gry, natomiast wydawcami tytułu są firmy Ubisoft, 1C, SouthPeak Games, TopWare Interactive.

Recenzja gry Tomb Raider Underworld

„Tomb Raider Underworld” jest kontynuacją fabuły znanej z „Legendy”. W znacznym stopniu nawiązuje również do „Anniversary”, twórcy w swoim nowym produkcie, postanowili powiązać klasyczną rozgrywkę znaną z początkowych części gry, doświadczymy w niej naprawdę sporo platformowych etapów. Nie zabraknie także klasycznych zagadek. Producentami tytułu zostały studia Crystal Dynamics, EA Mobile, Feral Interactive, Buzz Monkey Software, Santa Cruz Games, natomiast wydawcą gry jest firma Eidos Interactive.

Recenzja gry Tomb Raider Anniversary

Tym razem twórcy postanowili wykonać ukłon w stronę graczy uwielbiających klasyczną dość zróżnicowaną rozgrywkę z dużą ilością zagadek i elementów platformowych, dla nich właśnie powstał „Tomb Raider Anniversary”. To nic innego jak odświeżona wersja słynnej części pierwszej, z uroczą i niezwykle inteligentną archeolog w roli głównej. Producentami tytułu zostały studia Crystal Dynamics, Robosoft Technologies, Buzz Monkey Software, natomiast wydawcami gry są firmy Eidos Interactive, Feral Interactive, Spike, Ak Tronic Software & Services GmbH.

Recenzja gry Tomb Raider Legend

W „Tomb Raider Legend” twórcy postanowili powrócić do klasycznej dość zróżnicowanej rozgrywki z dużą ilością zagadek, jednak wprowadzając pewną dozę świeżości w postaci dynamiczniejszej akcji. I trzeba przyznać z czystym sumieniem, że daje się to odczuć. Producentami tytułu zostały studia Crystal Dynamics, Buzz Monkey Software, IOMO, Human Soft, natomiast wydawcą gry jest firma Eidos Interactive.

Recenzja gry Max Payne 3

Pamiętam, gdy pierwszy raz zetknąłem się z tytułem „Max Payne”, to było bardzo dawno temu, w zasadzie grę polecił mi mój kolega ze szkoły. Po jej zainstalowaniu okazało się, że miał rację, produkt wciągnął mnie bez reszty. Niejednokrotnie zarywałem noc, aby dowiedzieć się, jak przedstawiony scenariusz potoczy się dalej. Następnie mogłem pograć w równie dobry sequel pt. „The Fall Of Max Payne”. Czy trzecia odsłona, której zarazem producentem, jak i wydawcą zostało znane studio Rockstar Games, zdoła dorównać swoim poprzedniczką z Remedy Entertainment? Tego dowiecie się w dalszej części artykułu.

Nawigacja

Nasza społeczność