Wydawnictwo Strefa Kursów

Recenzja książki Dying Light. Aleja Koszmarów - Raymond Benson

Tytuł: Dying Light. Aleja Koszmarów

Autor: Raymond Benson

 

Zawsze lubiłem powieści o zabarwieniu postapokaliptycznym z elementami zombie, ta tematyka stała się ostatnio niezwykle popularna, najlepsze pozycje odnaleźć można w wydawanej literaturze oraz grach. Omawiana książka stworzona przez Raymonda Bensona została oparta na elementach gry pt. „Dying Light”, przedstawione wydarzenia posiadają odmienną historię. Wspólnym mianownikiem natomiast jest miasto „Harran” owładnięte śmiercionośnym wirusem.

Recenzja książki Dotyk. Śmiertelne kłamstwa Tom 2 - Laurie Faria

Tytuł: Dotyk. Śmiertelne kłamstwa Tom 2

Autor: Laurie Faria

 

Dzięki tytułowi „Dotyk. Śmiertelne Kłamstwa”, możemy poznać dalsze losy bohaterki opisywanej powieści. I tak jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie, również tutaj okładka potrafi zwabić potencjalnego czytelnika do pochylenia się nad lekturą. To nie znaczy, że jest to zabieg typowo marketingowy i ma za zadanie odwrócić uwagę od jej zawartości.

Recenzja książki Zapomniana Księga. Tropiciel - Paulina Hendel

Tytuł: Zapomniana Księga. Tropiciel

Autor: Paulina Hendel

 

Po znakomitej części pierwszej przyszedł czas na jej drugą odsłonę pt. „Zapomniana Księga. Tropiciel”. Zapewne pamiętacie moją deklarację, że na pewno drugi tom tej powieści padnie moim łupem. I tak też się stało, zaraz po przeczytaniu „Nie bój się - Lisy Gardner” ot taki przerywnik kryminalny, powróciłem do moich ulubionych książek postapokaliptycznych.

Recenzja książki Dotyk. Śmiertelny sekret - Tom 1 Laurie Faria

Tytuł: Dotyk. Śmiertelny sekret - Tom 1

Autor: Laurie Faria

 

Książka Laurie Faria pt. „Dotyk. Śmiertelny sekret” wspomina o tym, że pewne tajemnice nigdy nie powinny ujrzeć światła dziennego. Główną bohaterką powieści jest urocza Camelia, która jako zwykła dziewczyna, pochodząca z porządnego domu, rozpoczyna pracę u boku nieznajomego mężczyzny o imieniu Ben.

Recenzja książki Zapomniana Księga. Strażnik – Tom 1 Paulina Hendel

Tytuł: Zapomniana Księga. Strażnik - Tom 1

Autor: Paulina Hendel

 

Ostatnio natrafiłem na ciekawą pozycję o tematyce postapokaliptycznej. Nie ukrywam, że jestem wielkim fanem tego typu klimatów, więc postanowiłem spróbować i nabyć pierwszy tom tej książki pt. „Zapomniana Księga. Strażnik”. Po przeczytaniu kilku początkowych stron stwierdziłem, że intuicja mnie nie zawiodła.

Recenzja książki Samotność Anioła Zagłady. Adam - Robert J. Szmidt

Tytuł: Samotność Anioła Zagłady. Adam 

Autor: Robert J. Szmidt

 

Niedawno postanowiłem zapoznać się z klasyką polskiej powieści postapokaliptycznej Roberta J. Szmidta. pt. „Samotność Anioła Zagłady”. Adam. Jest to moja pierwsza książka tego autora, długo zastanawiałem się nad wyborem nowej lektury miałem do wyboru opisywany właśnie tytuł lub drugą część Nexusa zwaną „Crux” jej autorem jest pisarz Ramez Naam.

Recenzja książki Star Carrier Tom 3 Osobliwość - Ian Douglas

Tytuł: Star Carrier: Singularity

Autor: Douglas Ian

 

„Osobliwość” jest to trzeci tom z cyklu Star Carrier autorstwa Iana Douglasa. Tutaj dzieją się rzeczy wielkie, bo chodzi przecież o zagładę ludzkości. Grupa „Ameryka” po ostatniej wygranej bitwie kosmicznej , chce stawić czoła zagrożeniom jakie czyhają w nieznanym zakątku uniwersum. Jest to jednak powieść science-fiction, stąd po drodze nie można liczyć na banalną i prostą akcję, czy też nieskomplikowane i łatwe zdobycze. 

Kurs Social Media dla biznesu

Ostatnie dyskusje:

  • Recenzja gry Far Cry 4

    Nic na to nie wskazywało, że Amita ujawni swoją drugą niezwykle mroczną osobowość, przechodziłem grę pierwszy raz i podejmowałem decyzje, które uważałem za słuszne. Zresztą tak jak napisałem w recenzj...

  • Recenzja gry Far Cry 4

    Wybór Amity dla dobra Bhadry i całej ludności Kyratu może nie być takim dobrym pomysłem. Można się o tym przekonać, zachodząc do miejscowości Tirtha.

  • Recenzja gry Far Cry 4

    Początkowo wykonałem sporo misji dla Sabala, palenie plantacji, a także wytwórni narkotyków i pomoc dla rebeliantów były zgodne z moimi przekonaniami. Jednak później propozycje Amity stawały się coraz...

Nawigacja

Nasza społeczność