Wydawnictwo Strefa Kursów

Recenzja książki Lądujemy 6 czerwca - Maciej Słomczyński

Tytuł: Lądujemy 6 czerwca

Autor: Maciej Słomczyński

 

Dawno w serwisie nie pojawiła się recenzja książki o tematyce wojennej. Wybór był trudny, ponieważ to zagadnienie jest mi bardzo bliskie, a pozycji jakby na to nie spojrzeć można wyszukać całkiem sporo. Ostatecznie zdecydowałem się na dzieło autora Macieja Słomczyńskiego pt. „Lądujemy 6 czerwca”.

Recenzja książki House of Cards. Bezwzględna gra o władzę - Michael Dobbs

Tytuł: House of Cards. Bezwzględna gra o władzę

Autor: Michael Dobbs

 

„House of Cards. Bezwzględna gra o władzę” jest książką, która pomimo to, że stała się bardzo szybko bestsellerem nie tylko w Europie, ale również w Ameryce, nie przypadnie do gustu zwykłemu czytelnikowi. Brak dynamicznej akcji, zagmatwane intrygi, spektakularne spiski. Jeżeli nie interesujemy się polityką, a książki czytamy po to by się nieco odstresować i odciążyć psychikę, ta pozycja nie jest dla nas.

Recenzja książki Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii - Chris Kyle, Jim DeFelice

Tytuł: Snajper. Historia najniebezpieczniejszego snajpera w dziejach amerykańskiej armii

Autor: Chris Kyle, Jim DeFelice, Scott

 

Książka oparta na faktach „Snajper” opowiada o losach amerykańskiego żołnierza, który w latach 1999-2009 niejednokrotnie wyjeżdżał na misje do Iraku. Chris Kyle jest jednym z najniebezpieczniejszych snajperów w dziejach amerykańskich sił zbrojnych oraz Navy SEALs.   

Recenzja książki Anatomia kłamstwa - Philip Houston, Michael Floyd, Susan Carnicero, Don Tennant

Tytuł: Anatomia kłamstwa

Autor: Philip Houston, Michael Floyd, Susan Carnicero, Don Tennant

 

W ciągu doby każdy z nas kłamie przynajmniej dziesięć razy. Każdy z nas chciałby wiedzieć czy druga połówka, przyjaciel bądź zwykły znajomy mówią nam prawdę, czy coś ukrywają. Nie jesteś przekonany czy zdradza Cię mąż, czy Twoje dziecko okłamuje Cię, co do ocen w szkole bądź kumpel z pracy podkłada Ci przysłowiową świnię?

Recenzja książki Steve Jobs - Walter Isaacson

Tytuł: Steve Jobs

Autor: Isaacson Walter

 

Walter Isaacson to autor, który na swoim koncie ma niejedną biografię, a kolejną pozycję w swoim literackim dorobku postanowił poświęcić nie byle jakiemu człowiekowi, bo komuś, kto miał znaczący wpływ na życie z wielu z nas. To książka o życiu Stevena Paula Jobsa. Twórcy produktów z Cuppertino, który do dziś uznawany jest wielkiego wizjonera i legendę.

Nawigacja

Nasza społeczność