Najczęściej zadawane pytania

Jeżeli w trakcie przeglądanie serwisu, pojawiły się jakieś wątpliwości lub po prostu nie wiesz jak sobie z czymś poradzić. Przeczytaj koniecznie najczęściej zadawane pytania dostępne poniżej. Jeśli pomimo tego nie znalazłeś/aś rozwiązania. Skorzystaj z formularza kontaktowego dostępnego z prawej strony.

Lista najczęstszych pytań

Aby utworzyć konto w serwisie „Moja Książka”, należy kliknąć przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu o nazwie „Zaloguj się”.

 

Oto on:

 

 

panel_logowania

 

 

Następnie pojawi się nam nowe okno. W tym momencie musimy kliknąć zielony przycisk o nazwie „Zarejestruj się”.

 

Oto on:

 

 

rejestracja

 

 

Teraz wystarczy podać obowiązkowe dane takie jak:

 

Login

Hasło

Adres email

 

Dane opcjonalne to takie, które nie trzeba podawać oto one:

 

Imię

Nazwisko

Zdjęcie profilowe

Adres swojej strony

Płeć

Powiadomienie o nowej wiadomości

Zezwolenie na komentowanie profilu przez innych użytkowników

 

Ostatnią czynnością, którą należy dopełnić, będzie kliknięcie linku aktywacyjnego automatycznie wysyłanego na Twój adres mailowy. Jeżeli nie dotrze, skontaktuj się z administratorem serwisu, poprzez formularz kontaktowy dostępny tutaj >>>

 

Aby zalogować się w serwisie „Moja Książka”, należy kliknąć przycisk znajdujący się w prawym górnym rogu o nazwie „Zaloguj się”.

 

Oto on:

 

 

panel_logowania

 

 

Następnie pojawi się nam nowe okno. W tym momencie musimy wpisać nazwę użytkownika i hasło, jakie podaliśmy podczas rejestracji. Teraz klikamy czerwony przycisk o nazwie „Zaloguj się”.

 

Oto on:

 

 

rejestracja

 

 

I to wszystko, zostałeś/aś zalogowany/a.

 

Każdy zarejestrowany użytkownik może korzystać z następujących funkcji:

 

Jeżeli polubiłeś jakiś wpis? Wystarczy kliknąć przycisk „Ulubione”, który znajduje się pod każdym artykułem lub zdjęciem, po wykonaniu tej czynności materiał zostanie automatycznie dodany do zakładki na uprzednio stworzonym koncie w kategorii o tej samej nazwie. We wspomnianej zakładce można również cofnąć wybrane polubienia.

 

Wydarzenia służą zarówno „Administratorowi”, jak i „Użytkownikowi”. Zamieszczane są tam różne istotne informacje powiązane tematycznie z serwisem.

 

Witryna posiada wbudowaną skrzynkę pocztową, dzięki niej istnieje możliwość wysyłania prywatnych wiadomości pomiędzy zarejestrowanymi członkami.

 

Grupy użytkowników mają na celu łączenie osób o takich samych poglądach lub zainteresowaniach (Znajomi, Mole książkowe, Gracze, Filmowcy).

Jeżeli spodobały Ci się poglądy bądź też zainteresowania danego użytkownika serwisu, możesz dodać go do odpowiedniej grupy. Jak tego dokonać?

 

Pod każdym komentarzem znajduje się nick danego użytkownika.

 

Oto przykład:

 

 

 

 

Wystarczy kliknąć jego nazwę, aby przenieść się do jego profilu. Tam znajdziemy linki umożliwiające dodanie go do odpowiedniej grupy (Znajomi, Mole książkowe, Gracze lub Filmowcy). Teraz musimy poczekać, aż dana osoba zaakceptuje naszą prośbę.

 

Ważne!

 

Do listy znajomych możemy dodać wyłącznie zarejestrowanych użytkowników serwisu. Jeżeli ktoś zostawia komentarz bez rejestracji, w takim wypadku nie da się wykonać omawianej czynności. Musisz mieć również własne konto.

Aby wysłać prywatną wiadomość do innego użytkownika, należy postępować w następujący sposób. Pod każdym komentarzem znajduje się nick danego użytkownika.

 

Oto przykład:

 

 

 

 

Wystarczy kliknąć jego nazwę, aby przenieść się do jego profilu. Tam znajdziemy link umożliwiający wysłanie wiadomości o nazwie „Wyślij wiadomość”.

 

Ważne!

 

Prywatną wiadomość możemy wysłać wyłącznie do zarejestrowanych użytkowników serwisu. Jeżeli ktoś zostawia komentarz bez rejestracji, w takim wypadku nie da się wykonać omawianej czynności.

Menu najważniejszych stron takich jak:

 

O Moja Książka.

Polityka prywatności i plików cookie.

Regulamin.

Konto i rejestracja.

Kontakt.

 

Możemy bardzo szybko wyświetlić je za pomocą ikony ukazanej poniżej. Znajduje się ona w menu nagłówka u góry strony.

 

 

Oczywiście serwis Moja Książka jest w 100% darmowy i ten fakt, nie ulegnie zmianie.

Jeżeli polubiłeś jakiś tekst, wystarczy kliknąć przycisk „Ulubione”, który znajduje się pod każdym artykułem, po dokonaniu tej czynności, zostanie automatycznie dodany do zakładki znajdującej się na Twoim koncie w kategorii o tej samej nazwie. We wspomnianej zakładce można także usuwać dodane wcześniej wpisy. Aby korzystać z tej funkcji, musisz być zarejestrowanym użytkownikiem.

 

Taki sam przycisk znajduje się także w galerii ze zdjęciami i działa w ten sam sposób.

 

Oto on:

 

 

Porównywarka o ile została podpięta, umieszczona jest zawsze pod artykułem. Działa w sposób automatyczny wyszukując oferty spośród wielu księgarni internetowych. Każda znaleziona publikacja dotyczy dokładnie tego tytułu, pod którym została umieszczona.

 

Oto ona:

 

 

 

W lewym dolnym rogu przeglądarki znajdziemy funkcje odpowiedzialną za wyszukiwany format (wszystkie, audiobook, książka, ebook).

Aby móc oceniać i komentować zdjęcia w galerii, należy w pierwszej kolejności przejść do działu „Gry”, wybrać pozycję „Galerie z gier”. Kliknąć wybraną galerię, która nas interesuje. Zostanie wyświetlona lista wszystkich Fotografii, następnie wystarczy najechać kursorem myszki na dowolne zdjęcie, ta akcja spowoduje ukazanie się dwóch aktywnych przycisków. Jednym z nich jest „Skomentuj” naciskając go, przejdziemy do trybu oceny, komentowania oraz przeglądania obrazów w mniejszej rozdzielczości.

 

 

Aby móc przeglądać zdjęcia w małej rozdzielczości, należy w pierwszej kolejności przejść do działu „Gry”, wybrać pozycję „Galerie z gier”. Kliknąć wybraną galerię, która nas interesuje. Zostanie wyświetlona lista wszystkich fotografii, następnie wystarczy najechać kursorem myszki na dowolne zdjęcie, ta akcja spowoduje ukazanie się dwóch aktywnych przycisków. Jednym z nich jest „Skomentuj” naciskając go, przejdziemy do trybu oceny, komentowania oraz przeglądania obrazów w mniejszej rozdzielczości.

 

Oto on:

 

 

 

Drugi przycisk nosi nazwę „Podgląd” i zapewnia przeglądanie zdjęć w dużej rozdzielczości.

 

Oto on:

 

 

Aby przejść do swojego konta osobistego, należy w pierwszej kolejności zalogować się na nie. Link znajduje się w stopce u dołu strony o nazwie „Konto” lub w górnym prawym rogu „Zaloguj się”.

 

Oto on:

 

 

 

Następnie pojawi się nam prywatny panel użytkownika. Aby móc edytować dane, musimy wyszukać ikonę koła zębatego, dzięki niej zmienimy opcje powiadomień, odbierzemy i wyślemy pocztę oraz wylogujemy się z konta.

 

Oto ona:

 

 

Oczywiście jak najbardziej jest to możliwe. W tym celu należy skontaktować się ze mną w celu omówienia szczegółów. Dobrze, żeby artykuł pasował tematycznie do działalności serwisu, jednak istnieje wyjątek od tej reguły, jeżeli tekst ma bogatą wartość merytoryczną, po sprawdzeniu chętnie zamieszczę go w dziale „Artykuły”. Wszystkie autorskie wpisy będą zawierały nick lub imię i nazwisko autora oraz inne jego wytyczne.

 

Jeśli jesteś zainteresowany? Kliknij tutaj ».

Aby przejść do swojego konta osobistego, należy w pierwszej kolejności zalogować się na nie. Link znajduje się w stopce u dołu strony o nazwie „Konto” lub w górnym prawym rogu „Zaloguj się”.

 

Oto on:

 

 

 

 

Następnie pojawi się nam prywatny panel użytkownika. Aby móc edytować dodatkowe dane, musimy wyszukać ikonę z kredką znajdującą się w prawym dolnym rogu pod informacjami osobistymi.

 

Oto ona:

 

 

 

 

Dzięki niej możemy dodać następujące informacje takie jak:

 

Nowe hasło
Imię
Nazwisko
Zdjęcie profilowe
Tło profilu
Adres swojej strony www
Kod pocztowy
Miejscowość
Województwo
Powiat
Numer telefonu
Data urodzenia
Płeć

 

Pragnę przypomnieć, że nie są to dane obowiązkowe.

Czasami zdarza się, że przekierowanie na stronę interesującej nas księgarni trwa odrobinę dłużej. Spowodowane jest to obciążeniem serwera, gdy z przeglądarki korzysta spora ilość osób. Jeżeli taka sytuacja ma miejsce, należy podejść do tego problemu z cierpliwością i chwileczkę poczekać.

Masz więcej pytań?

Nawigacja

Nasza społeczność