Parias. Trylogia Przymierza Stali - Tom 1 Anthony Ryan

Alwyn oczekując nowego celu, przypomniał sobie młodzieńcze lata, gdy wpatrywanie się w rozłożyste korony drzew podczas leżenia na trawie przynosiło mu duchowe ukojenie. Niedaleko tej pięknej gęstwiny przebiegał trakt, po którym niejednokrotnie można było dostrzec karawany eskortowane przez uzbrojoną straż. Miejsce to sprzyjało organizacji przeróżnych zasadzek ze względu na dogodne ukształtowanie terenu.

 

Cwany napastnik postanowił tym razem odegrać rolę schorowanego włóczęgi, upadając tuż przed poirytowanymi jeźdźcami, jeden z nich chciał nawet uderzyć go biczem, jednakże zaniechał tego czynu, gdy nagle poczuł od niego wyjątkowo odpychający zapach. To wszystko sprawiło, że żołnierze zostali omotani, nie spodziewając się elementu zaskoczenia, dalej wszystko przebiegło już wyjątkowo sprawnie z pomocą reszty wspólników wykorzystujących ten porośnięty bujną roślinnością teren. Królewski posłaniec o drobnej budowie ciała był ostatnim ocalałym, podszedł do niego Deckin przywódca bandytów, aby przechwycić transportowany pergamin, który wnikliwie przeanalizowała kobieta o imieniu Lorine będąca kimś w rodzaju zastępcy. Po wszystkim pozwolono mężczyźnie odjechać, miał on bowiem przekazać swojemu panu informację zwrotną.

 

„Parias. Trylogia Przymierza Stali” to pierwszy tom stworzony przez szkockiego pisarza Anthony Ryana specjalizującego się głównie w gatunku fantasy i science fiction. Przedstawiona historia opowiada o Alwynie, którego życie nie rozpieszczało już od najmłodszych lat, co ciekawe przed śmiercią ocalił go wyjątkowo bezlitosny przywódca banitów Deckin Scarl, ofiarowując chłopcu odpowiednie wyszkolenie. Dzięki zrządzeniu losu główny bohater ma dużą szansę sięgnąć po coś wyjątkowego, odmieniając swoje dotychczasowe pozbawione perspektyw życie.

 

Data premiery: 22.09.2023

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Ilość stron: 670

Seria: Trylogia Przymierza Stali

1

Dodaj komentarz

Do ostatniej kropli krwi - RobertJ. Szmidt

Ostatnie dyskusje:

Książki warte uwagi:

Szary płaszcz - Tom 5 Marcin Mortka
13-04-2024
Pomimo wielu przeciwności losu życie w Kaprawym Gr...
Wina. Liza Langer i Orest Rembert - Tom 4 Max Czornyj
06-08-2023
Pewnej pochmurnej nocy nieznany mężczyzna próbował...
Uciekinier - Ken Follett
25-07-2023
Mack od zawsze marzył, aby być wolnym człowiekiem,...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność