Czerwień. Misja Brzask – Tom 1 Linda Nagata recenzja

Pora odświeżyć nieco ostatnio zaniedbywany dział z recenzjami książek, tym razem prezentuję pierwszy tom trylogii zaliczanej do gatunku military science fiction pt. „Czerwień. Misja Brzask”. Jego autorka Linda Nagata otrzymała również nagrodę Locusa, za dzieło „Struktor Bohra” był to wówczas jej debiut literacki, który sprawił, że została dostrzeżona.

Młody świat - Chris Weitz recenzja

Przyszła odpowiednia pora, aby omówić zapowiadaną wcześniej powieść postapokaliptyczną pt. „Młody świat” stworzoną przez Chrisa Weitza reżysera „Sagi Zmierz. Księżyc w nowiu” oraz współtwórcy scenariusza do filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. To pierwsza część trzytomowego wydania opowiadająca o walce młodego pokolenia z epidemią groźnego wirusa dziesiątkującego miliony istnień.

Adlen - Joanna Jankiewicz recenzja

Gdy po raz pierwszy przeczytałem fragment książki Joanny Jankiewicz pt. „Adlen” wiedziałem, że muszę ją jak najszybciej nabyć i zrecenzować. Moją uwagę zwróciła wciągająca fabuła oraz wyraziste postacie ponadto występuje tutaj niezwykłe połączenie fantastyki z wieloma autentycznymi elementami także tymi kontrowersyjnymi, co dało piorunujący efekt.

World War Z - Max Brooks recenzja

Sięgając po ten tytuł, byłem niezmiernie zaciekawiony, jak poradzi sobie Max Brooks syn znanego mistrza komedii z poważnym tematem apokalipsy przedstawiającym działanie groźnego wirusa. „World War Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników” jest zupełnie inna niż powieści, które miałem okazję dotąd przeczytać.

Recenzja książki Zmierzch świata żywych. Pierwsze dni - Tom 1 Rhiannon Frater

Dawno na łamach serwisu nie gościła żadna recenzja książki. Więc postanowiłem to zmienić, dzieląc się własnymi przemyśleniami na temat ostatnio przeczytanej pozycji pt. „Zmierzch świata żywych. Pierwsze dni”. Ciekawym faktem jest, iż autorka Rhiannon Frater zaczęła rozpowszechniać swoją twórczość za pomocą prywatnego bloga, zyskując dzięki temu potężne grono odbiorców. Pewnego dnia znane wydawnictwo „Tor Books” zaproponowało współpracę, która umożliwiła dalszy rozwój literacki.

Recenzja książki Dying Light. Aleja Koszmarów - Raymond Benson

Zawsze lubiłem powieści o zabarwieniu postapokaliptycznym z elementami zombie, ta tematyka stała się ostatnio niezwykle popularna, najlepsze pozycje odnaleźć można w wydawanej literaturze oraz grach. Omawiana książka stworzona przez Raymonda Bensona została oparta na elementach gry pt. „Dying Light”, przedstawione wydarzenia posiadają odmienną historię. Wspólnym mianownikiem natomiast jest miasto „Harran” owładnięte śmiercionośnym wirusem.

Recenzja książki Dotyk. Śmiertelne kłamstwa - Tom 2 Laurie Faria

Dzięki tytułowi „Dotyk. Śmiertelne Kłamstwa”, możemy poznać dalsze losy bohaterki opisywanej powieści. I tak jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie, również tutaj okładka potrafi zwabić potencjalnego czytelnika do pochylenia się nad lekturą. To nie znaczy, że jest to zabieg typowo marketingowy i ma za zadanie odwrócić uwagę od jej zawartości.

Ostatnie dyskusje:

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Tytuły książek, które wymieniłeś, widnieją na mojej liście do zrecenzowania, jeszcze nie wiem, czy będą to dwa tomy, zobaczymy.

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Do twórczości tego autora przekonałeś mnie, publikując polecaną książkę "Nie ma tego złego", przeczytałem również drugi tom tej serii i muszę przyznać, że naprawdę je polubiłem. Z "Pasem Ilmarinena" n...

Nowości:

Horizon Zero Dawn CE - The Frozen Wilds recenzja
11-02-2023
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oraz po kró...
Road 96 recenzja
05-01-2023
„Road 96” to pierwszoosobowa wielowątkowa przygodó...
Horizon Zero Dawn - Complete Edition recenzja
23-12-2022
Jakiś czas temu jeden z czytelników serwisu zaprop...
Broń palna - Martin J. Dougherty recenzja
19-09-2022
Jakiś czas temu zapowiadałem recenzję bardzo niety...

Nawigacja

Nasza społeczność