Młody świat - Chris Weitz recenzja

Przyszła odpowiednia pora, aby omówić zapowiadaną wcześniej powieść postapokaliptyczną pt. „Młody świat” stworzoną przez Chrisa Weitza reżysera „Sagi Zmierz. Księżyc w nowiu” oraz współtwórcy scenariusza do filmu „Łotr 1. Gwiezdne wojny – historie”. To pierwsza część trzytomowego wydania opowiadająca o walce młodego pokolenia z epidemią groźnego wirusa dziesiątkującego miliony istnień.

Adlen - Joanna Jankiewicz recenzja

Gdy po raz pierwszy przeczytałem fragment książki Joanny Jankiewicz pt. „Adlen” wiedziałem, że muszę ją jak najszybciej nabyć i zrecenzować. Moją uwagę zwróciła wciągająca fabuła oraz wyraziste postacie ponadto występuje tutaj niezwykłe połączenie fantastyki z wieloma autentycznymi elementami także tymi kontrowersyjnymi, co dało piorunujący efekt.

World War Z - Max Brooks recenzja

Sięgając po ten tytuł, byłem niezmiernie zaciekawiony, jak poradzi sobie Max Brooks syn znanego mistrza komedii z poważnym tematem apokalipsy przedstawiającym działanie groźnego wirusa. „World War Z. Światowa wojna zombie w relacjach uczestników” jest zupełnie inna niż powieści, które miałem okazję dotąd przeczytać.

Recenzja książki Zmierzch świata żywych. Pierwsze dni - Tom 1 Rhiannon Frater

Dawno na łamach serwisu nie gościła żadna recenzja książki. Więc postanowiłem to zmienić, dzieląc się własnymi przemyśleniami na temat ostatnio przeczytanej pozycji pt. „Zmierzch świata żywych. Pierwsze dni”. Ciekawym faktem jest, iż autorka Rhiannon Frater zaczęła rozpowszechniać swoją twórczość za pomocą prywatnego bloga, zyskując dzięki temu potężne grono odbiorców. Pewnego dnia znane wydawnictwo „Tor Books” zaproponowało współpracę, która umożliwiła dalszy rozwój literacki.

Recenzja książki Dying Light. Aleja Koszmarów - Raymond Benson

Zawsze lubiłem powieści o zabarwieniu postapokaliptycznym z elementami zombie, ta tematyka stała się ostatnio niezwykle popularna, najlepsze pozycje odnaleźć można w wydawanej literaturze oraz grach. Omawiana książka stworzona przez Raymonda Bensona została oparta na elementach gry pt. „Dying Light”, przedstawione wydarzenia posiadają odmienną historię. Wspólnym mianownikiem natomiast jest miasto „Harran” owładnięte śmiercionośnym wirusem.

Recenzja książki Dotyk. Śmiertelne kłamstwa - Tom 2 Laurie Faria

Dzięki tytułowi „Dotyk. Śmiertelne Kłamstwa”, możemy poznać dalsze losy bohaterki opisywanej powieści. I tak jak to miało miejsce w pierwszej odsłonie, również tutaj okładka potrafi zwabić potencjalnego czytelnika do pochylenia się nad lekturą. To nie znaczy, że jest to zabieg typowo marketingowy i ma za zadanie odwrócić uwagę od jej zawartości.

Recenzja książki Zapomniana Księga. Tropiciel - Tom 2 Paulina Hendel

Po znakomitej części pierwszej przyszedł czas na jej drugą odsłonę pt. „Zapomniana Księga. Tropiciel”. Zapewne pamiętacie moją deklarację, że na pewno drugi tom tej powieści padnie moim łupem. I tak też się stało, zaraz po przeczytaniu „Nie bój się - Lisy Gardner” ot taki przerywnik kryminalny, powróciłem do moich ulubionych książek postapokaliptycznych.

Ostatnie dyskusje:

  • Mafia. Edycja Ostateczna recenzja

    Graficznie pierwsza część zestarzała się najbardziej i jej odświeżenie było dobrym kierunkiem.

  • Mafia. Edycja Ostateczna recenzja

    Jestem wiernym fanem Mafia: The City of Lost Heaven, muszę przyznać, że remake wyszedł twórcom wyjątkowo dobrze, może nie pozwala graczowi na tyle swobody co oryginał i jest też łatwiejszy, ale szczęś...

Nowości:

Mafia. Edycja Ostateczna recenzja
22-07-2022
Dziś pragnę zaprezentować Państwu remake znakomite...
Terminator Resistance. Annihilation Line recenzja
23-06-2022
„Annihilation Line” to oficjalne rozszerzenie do n...
Mafia 3. Edycja ostateczna recenzja
04-06-2022
To moje drugie podejście, jeśli chodzi o „Mafię 3”...
Smok życzeń recenzja
08-04-2022
Jakiś czas temu miałem okazję obejrzeć ciekawą ani...

Nawigacja

Nasza społeczność