Broń palna - Martin J. Dougherty recenzja

Jakiś czas temu zapowiadałem recenzję bardzo nietypowej encyklopedii ilustrowanej, którą stworzył Martin J. Dougherty autor specjalizujący się głównie w zagadnieniach poświęconych wojnie czy też szeroko pojętej obronności. Szczególną uwagę zwraca jego obszerne dzieło zaprezentowane na eleganckim kredowym papierze pt. „Broń palna”.

Droga do odwagi - Dean Merrill, Jeff Struecker recenzja książki

Poszukując interesującej lektury poruszającej tematykę konfliktów zbrojnych, trudno przejść obojętnie obok pozycji pt. „Droga do odwagi”. Autorami recenzowanej autobiografii są Dean Merrill oraz Jeff Struecker. Historia opowiada o losach człowieka, który nigdy się nie poddaje, stawiając przed sobą coraz to wyższe wymagania, aby móc przełamywać własne ograniczenia.

Obywatele w mundurach - Stephen E. Ambrose

Fascynująca opowieść o operacjach i bitwach na europejskim teatrze działań wojennych w ostatniej fazie II wojny światowej. Bohaterami książki są amerykańscy żołnierze wojsk lądowych i powietrznych. Książka "Obywatele w mundurach" jest kontynuacją wcześniejszego wielkiego bestsellera Stephena E. Ambrose?a "D-Day". Najbardziej wstrząsające świadectwo II wojny światowej, jakie kiedykolwiek czytałem Joseph Heller, autor powieści - Paragraf 22. 

Kompania braci - Stephen E. Ambrose

Opowieść o żołnierzach sławnej amerykańskiej kompanii piechoty spadochronowej od chwili sformowania w lecie 1942 roku i szkolenia w Stanach Zjednoczonych poprzez lądowanie w Normandii w D-Day aż do zajęcia Orlego Gniazda Hitlera w maju 1945 roku. To właśnie w tej kompanii służył żołnierz, którego losy stały się kanwą scenariusza filmu "Szeregowiec Ryan" Stevena Spielberga. Steven Spielberg i Tom Hanks na podstawie książki Stephena E. Ambrosea wyprodukowali dziesięcioodcinkowy serial "Kompania braci" dla telewizji HBO.

Recenzja książki Kompania spadochronowa - David Kenyon Webster

Prezentowana książka została napisana przez człowieka służącego w sławnej kompanii E 101 Dywizji Powietrznodesantowej. David Kenyon Webster był studentem literatury angielskiej na Harvardzie, za sprawą swojego wysokiego wykształcenia oraz wpływowej rodziny mógł spokojnie objąć stanowisko oficerskie zapewniające bezpieczną pracę z dala od pola walki. On jednak koniecznie chciał dołożyć swoje trzy grosze do upadku III Rzeszy i to sporo o nim mówiło.

Recenzja książki Helikopter w ogniu - Mark Bowden

Książka Marka Bowdena opowiada o ciężkich przejściach wojsk amerykańskich z miejscowymi siłami wroga. W 1992 roku Somalia została ogarnięta potwornym głodem spowodowanym głównie walkami pomiędzy miejscowymi klanami, pochłaniając 300 000 istnień ludzkich. Najpotężniejszym dygnitarzem był wtedy Mohamed Farrah Aidid, człowiek ten rządził stolicą kraju zwaną Mogadiszu (Afryka Wschodnia). Jego bojówki skutecznie zagarniały wszelkie transporty żywności przeznaczone dla najbardziej potrzebujących.

Star Wars Republic Commando Battle Droid

Ostatnie dyskusje:

  • Udając gliniarzy recenzja

    O tym akurat nie słyszałem, ale pewnie dlatego, że obracam się więcej w świecie kina.

  • Udając gliniarzy recenzja

    Dawidzie, masz rację, już zaczęli nawet przepisywać książki, ponieważ nie są podobno godne naszych czasów, zresztą sami autorzy wypowiadali się na ten temat i zdecydowanie były to słowa mało pochlebne...

Nowości:

Mysz Genesis Xenon 200 rev 2.0 recenzja
18-02-2024
Nadeszła pora, aby wymienić moją mocno wysłużoną m...
Udając gliniarzy recenzja
09-02-2024
„Udając gliniarzy” to zabawna komedia zawierająca ...
Stray recenzja
03-02-2024
„Stray” to przygodowa trzecioosobowa gra indie z d...
Dead Island 2 Deluxe Edition recenzja
19-01-2024
„Dead Island 2 Deluxe Edition” to pierwszoosobowa ...

Nawigacja

Nasza społeczność