Droga do odwagi - Dean Merrill, Jeff Struecker recenzja książki

Poszukując interesującej lektury poruszającej tematykę konfliktów zbrojnych, trudno przejść obojętnie obok pozycji pt. „Droga do odwagi”. Autorami recenzowanej autobiografii są Dean Merrill oraz Jeff Struecker. Historia opowiada o losach człowieka, który nigdy się nie poddaje, stawiając przed sobą coraz to wyższe wymagania, aby móc przełamywać własne ograniczenia.

Broń palna - Dougherty Martin J.

Ilustrowana encyklopedia "Broń palna", zawiera ponad 800 barwnych rycin przedstawiających wszystkie najważniejsze modele broni z całego świata, od XV-wiecznych hakownic do nowoczesnych karabinów maszynowych. W encyklopedii umieszczono opisy ponad 800 typów broni z całego świata: pistoletów i rewolwerów, karabinków i karabinów szturmowych, strzelb, karabinów maszynowych, a nawet broni zupełnie niecodziennej.

Obywatele w mundurach - Stephen E. Ambrose

Fascynująca opowieść o operacjach i bitwach na europejskim teatrze działań wojennych w ostatniej fazie II wojny światowej. Bohaterami książki są amerykańscy żołnierze wojsk lądowych i powietrznych. Książka "Obywatele w mundurach" jest kontynuacją wcześniejszego wielkiego bestsellera Stephena E. Ambrose?a "D-Day". Najbardziej wstrząsające świadectwo II wojny światowej, jakie kiedykolwiek czytałem Joseph Heller, autor powieści - Paragraf 22. 

Kompania braci - Stephen E. Ambrose

Opowieść o żołnierzach sławnej amerykańskiej kompanii piechoty spadochronowej od chwili sformowania w lecie 1942 roku i szkolenia w Stanach Zjednoczonych poprzez lądowanie w Normandii w D-Day aż do zajęcia Orlego Gniazda Hitlera w maju 1945 roku. To właśnie w tej kompanii służył żołnierz, którego losy stały się kanwą scenariusza filmu "Szeregowiec Ryan" Stevena Spielberga. Steven Spielberg i Tom Hanks na podstawie książki Stephena E. Ambrosea wyprodukowali dziesięcioodcinkowy serial "Kompania braci" dla telewizji HBO.

Recenzja książki Kompania spadochronowa - David Kenyon Webster

Prezentowana książka została napisana przez człowieka służącego w sławnej kompanii E 101 Dywizji Powietrznodesantowej. David Kenyon Webster był studentem literatury angielskiej na Harvardzie, za sprawą swojego wysokiego wykształcenia oraz wpływowej rodziny mógł spokojnie objąć stanowisko oficerskie zapewniające bezpieczną pracę z dala od pola walki. On jednak koniecznie chciał dołożyć swoje trzy grosze do upadku III Rzeszy i to sporo o nim mówiło.

Recenzja książki Helikopter w ogniu - Mark Bowden

Książka Marka Bowdena opowiada o ciężkich przejściach wojsk amerykańskich z miejscowymi siłami wroga. W 1992 roku Somalia została ogarnięta potwornym głodem spowodowanym głównie walkami pomiędzy miejscowymi klanami, pochłaniając 300 000 istnień ludzkich. Najpotężniejszym dygnitarzem był wtedy Mohamed Farrah Aidid, człowiek ten rządził stolicą kraju zwaną Mogadiszu (Afryka Wschodnia). Jego bojówki skutecznie zagarniały wszelkie transporty żywności przeznaczone dla najbardziej potrzebujących.

Ostatnie dyskusje:

  • Mafia. Edycja Ostateczna recenzja

    Graficznie pierwsza część zestarzała się najbardziej i jej odświeżenie było dobrym kierunkiem.

  • Mafia. Edycja Ostateczna recenzja

    Jestem wiernym fanem Mafia: The City of Lost Heaven, muszę przyznać, że remake wyszedł twórcom wyjątkowo dobrze, może nie pozwala graczowi na tyle swobody co oryginał i jest też łatwiejszy, ale szczęś...

Nowości:

Mafia. Edycja Ostateczna recenzja
22-07-2022
Dziś pragnę zaprezentować Państwu remake znakomite...
Terminator Resistance. Annihilation Line recenzja
23-06-2022
„Annihilation Line” to oficjalne rozszerzenie do n...
Mafia 3. Edycja ostateczna recenzja
04-06-2022
To moje drugie podejście, jeśli chodzi o „Mafię 3”...
Smok życzeń recenzja
08-04-2022
Jakiś czas temu miałem okazję obejrzeć ciekawą ani...

Nawigacja

Nasza społeczność