Przewaga Bourne'a - Eric Van Lustbader

Tylko jemu może się powieść zamach na prezydenta USA. Jason Bourne od roku jest człowiekiem do wynajęcia. Za ogromne pieniądze podszywa się pod VIP-ów w niebezpiecznych miejscach i podczas ryzykownych spotkań. Odpowiednio ucharakteryzowany, jako sobowtór jest nie do zdemaskowania. Na szczycie pokojowym w Katarze, gdzie odgrywa syryjskiego ministra, dochodzi do zamachu. Uzbrojeni napastnicy po kolei mordują wszystkich przedstawicieli rządów, ale zostawiają przy życiu Bourne'a. Szybko okazuje się, że celem zamachowców nie był syryjski polityk, ale... sam Jason Bourne!

Zagadka Bournea - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

Borys Karpow zostaje zamordowany podczas swojego przyjęcia weselnego. W budynku bawi się cała wierchuszka Rosji i jest to najlepiej strzeżone miejsce na świecie. Jakim więc cudem morderca dopadł i udusił potężnie zbudowanego Karpowa? Czy to przypadek, że zabójstwo nastąpiło tuż przed rozmową z Jasonem Bourne'em, z którym Karpow od kilku tygodni chciał się pilnie spotkać? Ciało zostało ułożone w pozycji nawiązującej do ukrzyżowanego Chrystusa. W rozciętym gardle tkwiła złota gwiazda Dawida. Czy to robota profesjonalnego zabójcy, czy akt zemsty fanatycznego psychopaty?

Odwet Bournea - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

Najnowsza powieść cyklu z Jasonem Bournem. Bourne jest główną postacią trzech powieści Roberta Ludluma: Tożsamość Bourne'a, Krucjata Bourne'a i Ultimatum Bourne'a. Po śmierci autora serię powieści o przygodach Bourne'a kontynuuje Eric Van Lustbader, spod pióra którego wyszło już dziewięć kolejnych tytułów. W 1988 na podstawie pierwszej powieści Ludluma nakręcono miniserial sensacyjny Tożsamość Bourne'a z Richardem Chamberlainem w roli głównej. W 2002 w rolę tytułowego bohatera w filmie Tożsamość Bourne'a, który był dość luźną adaptacją książki, wcielił się po raz pierwszy Matt Damon.

Recenzja książki Imperatyw Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

Książki z cyklu przygód Jasona Bourne’a są o tyle ciekawe, że każda z nich trzyma w napięciu. Mimo, że ta powieść nie opiera się tylko i wyłącznie na piórze jednego pisarza, każda część posiada ciekawą, intrygujące fabułę, która niemal idealnie łączy się z innymi, pozostałymi z tej sagi. Co czeka nas w kolejnej książce, sygnowanej nazwiskiem mistrza sensacji, Roberta Ludluma „Imperatywy Bourne’a” niewątpliwie przypadnie do gustu każdemu, kto z zaciekawieniem śledzi losy najznamienitszego agenta CIA.

Recenzja książki Świat Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

Oto dziewiąta część cyklu książek opowiadających o przygodach super agenta, Jasona. Tak jak w poprzednich częściach, również w „Świecie Bourne’a” nie zabrakło szybkiej, niemal dynamicznej i nieustannie interesującej akcji, wielu różnych wątków, licznych intryg, a także zagadek, które czekają na rozwiązanie. Eric von Lustbader spisał się jak zwykle na medal. Mimo, że spod pióra mistrza wyszły tylko trzy pierwsze części, kilka pozostałych absolutnie nie odbiega fabułą, treścią i stylem wykonania od pierwowzorów.

Recenzja książki Cel Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

To już ósma część popularnego cyklu powieści sensacyjnych, co tym razem czeka nas na prawie pięciuset stronach? Kontynuacja powieści „Mistyfikacja Bourne’a” jest równie zawiła, pełna zwrotów akcji i trzymająca w napięciu. Akcja rozpoczyna się zaraz po strzelaninie w Afryce. Przyjaciółka Jasona nie uszła z życiem, handlarka sztuki Tracy Atherton została zabita. Główny bohater zaczyna mieć niejasne przebłyski swojej przeszłości, sprzed ataku amnezji.

Recenzja książki Mistyfikacja Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

Oto kolejna, siódma już część z serii książek o Jasonie Bournie. „Mistyfikacja Bourne’a” jest kontynuacją wątków z poprzedniej powieści. W tym niesamowitym Thrillerze spiskowym sprawy komplikują się jeszcze bardziej. Czy jednej z najbardziej zbuntowanych agentów wszech czasów, powołany do życia przez Roberta Ludluma znów da radę, uratuje siebie, swoich bliskich i świat? W Polsce powieść została wydana w 2009 roku.

Recenzja książki Sankcja Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

Szósty tom przygód Jasona Bourne’a nie odbiega znacznie od pozostałych części cyklu opowiadającego o przygodach agenta CIA. 544 strony książki trzymają nas w napięciu niemal od początku do końca. Z czym tym razem będzie musiał zmierzyć się nauczyciel akademicki? Chociaż Robert Ludlum zmarł w 2001 roku, jego powieści sensacyjne nadal utrzymują się na liście najbardziej poczytnych. Dzięki pozostawionym po sobie szkicom powieści mogła powstać kolejna część przygód jednego z najbardziej znanych w historii literatury, agenta CIA.

Recenzja książki Dziedzictwo Bourne'a - Robert Ludlum, Eric Van Lustbader

Oto kolejna, czwarta już część cyklu „Jason Bourne”. Mimo, że wyszła ona spod pióra zupełnie innego autora niż dotychczas – Roberta Ludlum ‘a zastąpił Eric van Lustbader’a. Co tym razem zakłóciło spokój Davida Webb ’a, spokojnego wykładowcę na uniwersytecie? Kto czai się na życie zwykłego nauczyciela? W tym jednym pamiętnym dniu, po raz kolejny całe życie Webb ‘a, bądź, jak kto wolu Bourne’a, wywróciło się do góry nogami. Kula snajpera o mały włos go nie zabiła. Jeden, sprawnie wykonany strzał i główny bohater byłby już martwy. 

Recenzja książki Ultimatum Bourne'a - Robert Ludlum

Co ciekawego kryje się w trzeciej już powieści z cyklu przygód Jasona? Robert Ludlum jest niewątpliwie królem powieści sensacyjnych. Niezależnie od tego, jaka książka wyjdzie spod jego pióra, trzyma ona w napięciu aż do ostatniej strony. Tak samo jest w przypadku „Ultimatum Bourne’a”. O sukcesie powieści świadczy wielomilionowy nakład na całym świecie. Czy w tej części zagadki przeszłości zostaną rozwiązane raz na zawsze? 

Spice and Wolf Luminasta - Holo

Ostatnie dyskusje:

  • Podsumowanie na dzień 19.05.2024

    Droga Kamilko nie neguję całej produkcji, tylko pewne jej elementy, które zostały dołączone tak naprawdę bez żadnego ładu i składu dlatego, że wpasowują się akurat w ideologię odklejonych od rzeczywis...

  • Podsumowanie na dzień 19.05.2024

    Nie wiem, dlaczego czepiasz się Horizon Forbidden West to naprawdę całkiem niezła gra.

Nowości:

Uncharted 4. Zaginione dziedzictwo recenzja DLC
12-07-2024
Tym razem poświecę uwagę fabularnemu rozszerzeniu,...
Uncharted 4. Kres złodzieja recenzja
29-06-2024
Z niezmierną przyjemnością pragnę zaprezentować re...
Słuchawki Spc Gear SPG047 Viro recenzja
27-04-2024
Nigdy nie byłem wielkim fanem słuchawek wokółuszny...
RoboCop Rogue City recenzja
13-03-2024
W 2020 roku wykonywałem recenzję wyjątkowego tytuł...

Nawigacja

Nasza społeczność