Jack Reacher chronologiczny spis tomów

Jack Reacher to bohater, którego polubiłem bardzo dawno temu po przeczytaniu dziewiątego tomu pt. „Jednym strzałem” i tak zaczęła się moja przygoda z tą wyjątkowo obszerną serią stworzoną przez brytyjskiego pisarza Lee Childa. Opisuje historię byłego żandarma stacjonującego niegdyś w 110. Specjalnej Jednostce Żandarmerii Wojskowej.

Jack Reacher. Zgodnie z planem - Lee Child

Sporej wielkości miasteczko zlokalizowane na terenie USA przez wiele lat nękane było bezwzględnymi wojnami gangów. Zachodni obszar kontrolowali Ukraińcy, natomiast wschodni Albańczycy pewnego razu lokalni przywódcy postanowili podpisać porozumienie, aby podzielić wpływy, dzięki temu nie wchodzili sobie w paradę. Pojawiły się jednak liczne komplikacje i ponownie musieli ustalić sensowny plan działania.

Jack Reacher. Czas przeszły - Lee Child

Jack Reacher postanowił wyruszyć na południe do słonecznej Kalifornii, aby przeczekać trudny okres zimowej aury. Wyprawa miała być niezwykle przyjemna, albowiem po drodze chciał zahaczyć o Syracuse, Cincinnati, Saint Louis, Oklahoma City i Albuquerque. Jak już robił to wielokrotnie, wybrał najtańszy środek transportu, czyli najzwyklejszą podróż stopem, miał szczęście, ponieważ chęć zabrania go dalej, zaproponował właściciel firmy budowlanej.

Jack Reacher. Zmuś mnie - Lee Child

Jack Reacher jest bohaterem 20 bestsellerowych thrillerów. To jedna z najpopularniejszych serii sensacyjnych na świecie: ponad 90 milionów sprzedanych egzemplarzy książek, dostępnych w 97 krajach na całym świecie i przetłumaczonych na 42 języki Dwudziesta powieść z Jackiem Reacherem. 195 cm wzrostu, ok. 100 kg żywej wagi, 127 cm w klatce piersiowej. Były żandarm wojskowy, bez prawa jazdy, adresu i osób na utrzymaniu. Potężny i inteligentny gość, który z przyjemnością wymierza sprawiedliwość, a potem odchodzi w stronę zachodzącego słońca. Zazwyczaj sam, ale tym razem jest nieco inaczej...

Jack Reacher. Nic do stracenia - Lee Child

Nadzieja i Rozpacz. Dwa miasteczka połączone dwudziestoma kilometrami nieuczęszczanej szosy gdzieś pośród pustynnych bezkresów Kolorado. I przemierzający je samotnie Jack Reacher, który chce tylko napić się kawy. Rozpacz okazuje się mało gościnnym miejscem. Bez żadnego powodu czterech osiłków próbuje wyrzucić Jacka z miasta. Policja odstawia go do granicy grożąc, że jeśli wróci, trafi do aresztu. Czy mieszkańcy czegoś się boją? Mają coś do ukrycia? Jeśli tak, to się przeliczyli. Bo Reacher nie ma nic do stracenia. Ani żadnych zahamowań.

Jack Reacher. Jednym strzałem - Lee Child recenzja

Dziś ponownie powracam z tematyką książek, prezentując dziewiąty tom znakomitej serii Lee Childa pt. „Jack Reacher. Jednym strzałem”. Powieść ta stała się bodźcem do stworzenia scenariusza filmowego znanego pod tym samym tytułem ze sławnym aktorem Tomem Cruisem, jednakże to zagadnienie zgłębimy przy okazji innej recenzji.

Jack Reacher. Czasami warto umrzeć - Lee Child recenzja

Ostatnio miałem przyjemność zamieścić recenzję powieści pt. „Jack Reacher. Jutro możesz zniknąć”. Postanowiłem pójść za ciosem i opublikować kolejne przygody byłego wojskowego, który podróżując po USA, popada w różnego rodzaju tarapaty. „Czasami warto umrzeć” jest piętnastym z kolei tytułem moim zdaniem znakomitego autora Lee Childa, nie wiem, czy przyznacie mi rację, ale jego twórczość ma to coś.

Jack Reacher. Ostatnia sprawa - Lee Child

Wszystko ma swój początek... W marcu 1997 roku Jack Reacher, czynny oficer żandarmerii wojskowej w randze majora, po raz ostatni wchodzi do Pentagonu. Za chwilę rozstrzygną się jego losy: zostanie aresztowany, zastrzelony w trakcie stawiania oporu lub dyscyplinarnie zwolniony ze służby. Zaledwie pięć dni wcześniej dowódca Reachera, generał Garber, wysłał go z tajną misją do Carter Crossing w stanie Missisipi. Na tyłach baru położonego przy głównej ulicy znaleziono zwłoki młodej kobiety, Janice Chapman, z poderżniętym gardłem.

Jack Reacher. Echo w płomieniach - Lee Child

Jack Reacher. Dawniej żandarm wojskowy, obecnie cień bez stałego miejsca zamieszkania, bez dokumentu ze zdjęciem, samochodu czy konta w banku. Pojawia się, aby następnego dnia zniknąć bez słowa wyjaśnienia. Pod palącym słońcem Texasu, Jack spotyka na swojej drodze Carmen Greer - żonę bogatego właściciela pól naftowych. Czy można odmówić pomocy oszalałej ze strachu, pięknej kobiecie? Reacher zgadza się wystąpić w roli ochroniarza. Ale czy nieznajoma jest szczera, czy naprawdę była maltretowana przez męża, czy grozi jej śmiertelne niebezpieczeństwo?

Jack Reacher. Elita zabójców - Lee Child

Jeden z członków specjalnej grupy dochodzeniowej armii amerykańskiej zostaje znaleziony na pustyni w Kalifornii - martwy. Ktoś wyrzucił go z helikoptera. Gdzie są pozostali członkowie? Zniknęli w zagadkowych okolicznościach. Jack Reacher otrzymuje zaszyfrowaną wiadomość, którą potrafi odczytać tylko garstka osób, i rusza na pomoc. Łącząc siły z dawnymi kolegami z żandarmerii, będzie musiał przeniknąć do spisku związanego z międzynarodowym terroryzmem, aby ocalić żywych, pogrzebać umarłych i rozwikłać tajemnicę, którą z każdym dniem spowija coraz gęstszy zmrok.

NieR Automata S.H. Figuarts 2B

Ostatnie dyskusje:

  • Podsumowanie na dzień 19.05.2024

    Droga Kamilko nie neguję całej produkcji, tylko pewne jej elementy, które zostały dołączone tak naprawdę bez żadnego ładu i składu dlatego, że wpasowują się akurat w ideologię odklejonych od rzeczywis...

  • Podsumowanie na dzień 19.05.2024

    Nie wiem, dlaczego czepiasz się Horizon Forbidden West to naprawdę całkiem niezła gra.

Nowości:

Uncharted 4. Zaginione dziedzictwo recenzja DLC
12-07-2024
Tym razem poświecę uwagę fabularnemu rozszerzeniu,...
Uncharted 4. Kres złodzieja recenzja
29-06-2024
Z niezmierną przyjemnością pragnę zaprezentować re...
Słuchawki Spc Gear SPG047 Viro recenzja
27-04-2024
Nigdy nie byłem wielkim fanem słuchawek wokółuszny...
RoboCop Rogue City recenzja
13-03-2024
W 2020 roku wykonywałem recenzję wyjątkowego tytuł...

Nawigacja

Nasza społeczność