Jack Reacher. Jutro możesz zniknąć - Lee Child recenzja

Seria książek o niezwykle inteligentnym żandarmie jest moim zdaniem jedną z najlepszych w swoim gatunku. Uwielbiam tę wyjątkową dbałość o szczegóły, tak fantastycznie zaimplementowaną przez Lee Childa. Wspomniane zabiegi wymagały od autora ogromu pracy nad zbieraniem przeróżnych informacji, ale myślę, że było warto, ponieważ to, co zaoferował, potrafi przerosnąć oczekiwania niejednego czytelnika.

Jack Reacher. Uprowadzony - Lee Child

Życiem Reachera rządzi jak zwykle przypadek. Chicago, początek upalnego lata. W biały dzień dwóch uzbrojonych mężczyzn uprowadza go z ruchliwej ulicy w centrum miasta. Los Jacka dzieli atrakcyjna młoda kobieta, której przed chwilą udzielił pomocy. Skuty kajdankami z nieznajomą, zamknięty w dusznej półciężarówce pędzącej w nieznanym kierunku, próbuje odgadnąć plany napastników. Jego współtowarzyszka niedoli, Holly Johnson, okazuje się agentką FBI. Zawziętą, twardą i wyjątkowo pewną siebie. Czy dlatego została porwana? z powodu śledztwa, w którym uczestniczy?

Jack Reacher. Nigdy nie wracaj - Lee Child recenzja

„Jack Reacher. Nigdy nie wracaj” to swoista kontynuacja wątku „61 godzin” osiemnasty tom wyjątkowej serii o byłym wojskowym obdarzonym nieprzeciętnymi umiejętnościami, często ratującymi go z różnych skrajnie beznadziejnych sytuacji. Twórcą ponad 20 powieści, które dość mocno zaskarbiły sobie serca wielu czytelników na całym świecie w tym także i moje, jest znakomity autor Lee Child.

Najlepsze amerykańskie opowiadania kryminalne 2010 - Lee Child

Edgar Allan Poe, który powieść traktował podejrzliwie, zdecydowanie wolał coś, co można przeczytać bez odkładania książki, czyli opowiadania. Mistrz powieści detektywistycznej Elmore Leonard powiedział kiedyś o opowiadaniach, że to taki rodzaj prozy, w którym autor rezygnuje ze wszystkiego, co w trakcie lektury pomijają czytelnicy; taki, w którym liczy się każde słowo. Właśnie w ten sposób można określić wybrane przez Lee Childa dwadzieścia opowiadań, które znalazły się w tej antologii.

Ostatnie dyskusje:

Nowości:

Road 96 recenzja
05-01-2023
„Road 96” to pierwszoosobowa wielowątkowa przygodó...
Horizon Zero Dawn - Complete Edition recenzja
23-12-2022
Jakiś czas temu jeden z czytelników serwisu zaprop...
Broń palna - Martin J. Dougherty recenzja
19-09-2022
Jakiś czas temu zapowiadałem recenzję bardzo niety...
Czerwień. Misja Brzask – Tom 1 Linda Nagata recenzja
11-09-2022
Pora odświeżyć nieco ostatnio zaniedbywany dział z...

Nawigacja

Nasza społeczność