Głodna Puszcza - Marcin Mortka

Edmund chciał koniecznie zająć myśli czymś innym, postanowił więc odfajkować zaległe prace czekające przy gospodzie, niestety zupełnie mu nie szło i ambitny plan zakończył na zabawach z psem. Nagle usłyszał głos córki nieco zdziwionej zachowaniem ojca, która przekazała wiadomość, że mama potrzebuje jego pomocnej dłoni.

 

Wewnątrz pomieszczenia spostrzegł księżną Yanne władczynie Dymu, ukłonił się nisko, po czym na prośbę żony zaczął kroić chleb oraz podawać zupę cebulową, to był naprawdę dziwny poranek, oprócz niej musiał gościć jeszcze władcę Wichrowin, za którym zresztą nie przepadał i vice versa. Przeczuwał kłopoty, ponieważ całemu spotkaniu towarzyszyła dziwna atmosfera konspiracji, nawet stroje oraz zachowanie podróżnych było zupełnie odmienne od tego widywanego na co dzień. Podczas serwowania kolacji w pokoju gościnnym usłyszał o nowym zadaniu. Jak donoszą pogłoski rycerz Pogorzałek, przyboczny Yanny uciekł, nawiązując współpracę z trolami, przyjmując dodatkowo tytuł książęcy, dlatego chcą koniecznie wynająć jego dzielną drużynę, aby szybko zniwelować powstały problem. Pomimo zaproponowania niezwykle hojnej sumy Edmund postanowił posłuchać głosu rozsądku i odrzucić zlecenie, jak później się okaże, nie będzie to takie proste.

 

Marcin Mortka stworzył kolejną wciągającą powieść, która kontynuuje losy dzielnej wielokulturowej drużyny wychodzącej obronną ręką z niejednej patowej sytuacji. „Głodna Puszcza” zaoferuje trochę humoru, nie zabraknie również ciekawie skonstruowanych intryg oraz rzecz jasna mrożących krew w żyłach pojedynków.

 

Data premiery: 29.09.2021

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Ilość stron: 400

Seria: Drużyna do zadań specjalnych

 

Nie ma tego złego - Tom 1 >>>

Skrzynia pełna dusz - Tom 3 >>>

Powrót do Gryfa - Tom 4 >>>

4


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Głodna Puszcza Marcina Mortki gwarantuje przeżycie niesamowitych przygód w towarzystwie trochę dziwnej ekipy do zadań specjalnych. Powieść czyta się doprawdy rewelacyjnie, co więcej zawiera sporą dawkę humoru.
Śmierć wiarołomnym - Nora Roberts

Ostatnie dyskusje:

  • Głodna Puszcza - Marcin Mortka

    Głodna Puszcza Marcina Mortki gwarantuje przeżycie niesamowitych przygód w towarzystwie trochę dziwnej ekipy do zadań specjalnych. Powieść czyta się doprawdy rewelacyjnie, co więcej zawiera sporą dawk...

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Powieść Głodna Puszcza idealnie trafia w mój gust literacki, natomiast Pas Ilmarinena ma zdecydowanie zbyt ciężką konstrukcję oraz powoli rozwijającą się akcję.

Książki warte uwagi:

Powrót do Gryfa - Tom 4 Marcin Mortka
01-04-2024
W karczmie Pod Kaprawym Gryfem panowała wesoła atm...
Wina. Liza Langer i Orest Rembert - Tom 4 Max Czornyj
06-08-2023
Pewnej pochmurnej nocy nieznany mężczyzna próbował...
Uciekinier - Ken Follett
25-07-2023
Mack od zawsze marzył, aby być wolnym człowiekiem,...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność