Powrót do Gryfa - Tom 4 Marcin Mortka

W karczmie Pod Kaprawym Gryfem panowała wesoła atmosfera, zewsząd dochodziły donośne śpiewy, tymczasem Edmund próbował skupić myśli podczas pisania, lecz nie było to łatwe. Niedaleko kominka siedział jego syn Nuut, który zachowywał się wyjątkowo spokojnie, co wzbudziło natychmiastowy ojcowski niepokój.

 

Chłopiec tęsknił za towarzystwem Gramma, Żychłonia oraz Eliaha nic dziwnego traktował ich jak własnych wujków, powtarzając, że bez nich panują tu okropnie nudy. Mężczyzna postanowił odłożyć pióro, aby zajrzeć do kuchni, stała tam zaniepokojona Sara jej mina zwiastowała poważną rozmowę. Denerwowało ją plemię Zwierzaka, który zapomniał wspomnieć, iż rozbiją obóz nieopodal karczmy, co między innymi zmniejszyło przychody, nie wspominając o dyskomforcie związanym z codzienną egzystencją. Kobieta zabrała syna, chcąc zademonstrować mężowi, jak powinno załatwiać się tego typu sprawy, gdy podchodzili do roztańczonych wokół ogniska goblinów, one z wielkim entuzjazmem pochwyciły Sarę za rękę próbującą bezskutecznie zapytać, kiedy wreszcie zamierzają wyjechać, lecz nikt specjalnie nie zwracał sobie tym głowy, panowała naprawdę wesoła atmosfera. Goście w ramach podziękowania wykopali właścicielom ogromny rybny staw, Edmund postanowił zaprosić swoją żonę do tańca, widział, jak wszystkie złe emocje odchodzą gdzieś daleko. Niestety ten spokojny czas nie trwał długo, ponieważ kłopoty po raz kolejny postanowiły nawiedzić tereny niespokojnej Doliny.

 

„Powrót do Gryfa” to czwarty tom wciągającej powieści stworzonej przez Marcina Mortkę utalentowanego polskiego pisarza między innymi fantastyki, ale także bajek dla dzieci. Tym razem zgrana ekipa przyjaciół poszła w rozsypkę, poszukując dusz trolli, ponadto pikanterii całej historii dodaje tajemniczy przedmiot najprawdopodobniej należący do Sary.

 

Data premiery: 11.10.2023

Wydawnictwo: Sine Qua Non

Ilość stron: 399

Seria: Drużyna do zadań specjalnych

 

Nie ma tego złego - Tom 1 >>>

Głodna Puszcza - Tom 2 >>>

Skrzynia pełna dusz - Tom 3 >>>

Szary płaszcz - Tom 5 >>>

3

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Marcin Mortka jak zwykle w znakomitej formie, po prostu uwielbiam tę serię i polecam każdej osobie, która, choćby trochę interesuje się fantastyką.
Pośród Wrogów. Hayden War - Tom 9 Evan Currie

Ostatnie dyskusje:

Książki warte uwagi:

Szary płaszcz - Tom 5 Marcin Mortka
13-04-2024
Pomimo wielu przeciwności losu życie w Kaprawym Gr...
Wina. Liza Langer i Orest Rembert - Tom 4 Max Czornyj
06-08-2023
Pewnej pochmurnej nocy nieznany mężczyzna próbował...
Uciekinier - Ken Follett
25-07-2023
Mack od zawsze marzył, aby być wolnym człowiekiem,...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność