Sploty Przeznaczenia. Kroniki Dwuświata – Paweł Kopijer

Straszliwa wojna pomiędzy Światłem a Mrokiem trwała w najlepsze tymczasem Noran zgłębiał nastroje polityczne, interesowało go praktycznie wszystko, co mogłoby przyczynić się do pokonania swojego bezwzględnego zwierzchnika Semaela uchodzącego za potężnego i drobiazgowego władcę. Postanowił porozmawiać z pojmaną dziewczyną, miał nieodparte wrażenie, jakby ją już kiedyś spotkał.

 

Winea zastanawiała się, dlaczego została odseparowana od jeńców przetrzymywanych wewnątrz twierdzy, jadący obok niej mężczyzna nalegał, aby zdradziła mu informacje o walczących sojusznikach, zanim wpadnie w ręce kata, jednakże ona nie miała zamiaru pisnąć ani słowa. Chwilę później oddział dotarł do murów potężnego fortu, o dziwo przetrzymywana została przyjęta tu wyjątkowo honorowo ku zdziwieniu samego Norana, zaproszono ją również na wspólną wieczerzę, ponieważ tak stanowiła odwieczna tradycja rasy Orogonów. Przywódca obozu zorganizował nawet pokazowy pojedynek, w którym zmierzył się Syn Nocy i Słoneczna Pani, niestety dziewczyna tym razem musiała uznać wyższość swojego oponenta. Leżąc w celi, rozmyślała o wypowiedzianych przez niego słowach, zdecydowanie miał wobec niej jakiś plan, ale obecnie stanowiło to nie lada zagadkę.

 

„Sploty Przeznaczenia. Kroniki Dwuświata” to trzeci tom opowiadający o losach młodej adeptki magii znanej również jako Winea oraz Norana zabójcy skażonego mrokiem. W nowej odsłonie powieści odnajdziemy między innymi wnikliwe przygotowania nieprzyjacielskiej armii do potężnej bitwy mającej przejąć niepodbity dotąd Las Magii, podporządkowując sobie kolejne tereny. Szykuje się ostateczna rozgrywka, tylko kto wyjdzie z niej zwycięską ręką, a może napiętą sytuację przerwie jakiś niespodziewany sojusz mogący powstrzymać dalszy rozlew krwi?

 

Data premiery: 08.12.2021

Wydawnictwo: Panko

Ilość stron: 306

 

Mrok we krwi. Kroniki Dwuświata >>>

Czempion Semaela. Kroniki Dwuświata >>>

2


Dodaj komentarz

Ostatnie dyskusje:

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Tytuły książek, które wymieniłeś, widnieją na mojej liście do zrecenzowania, jeszcze nie wiem, czy będą to dwa tomy, zobaczymy.

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Do twórczości tego autora przekonałeś mnie, publikując polecaną książkę "Nie ma tego złego", przeczytałem również drugi tom tej serii i muszę przyznać, że naprawdę je polubiłem. Z "Pasem Ilmarinena" n...

Książki warte uwagi:

Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój - Tom 5 Feliks W. Kres
20-03-2023
Puszcza Bukowa, była łakomym kąskiem, ponieważ zna...
Lucia - Bernard Minier
01-03-2023
Porucznik Lucia Guerrero zaparkowała swój pojazd n...
Fox - Frederick Forsyth
19-03-2021
Żołnierze sił specjalnych SAS w bezszelestny sposó...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność