Krwawy Księżyc – Tom 13 Jo Nesbo

Były policjant Harry Hole przesiadywał w jednym z kalifornijskich barów, sącząc drinka, pewnego dnia poznaje tam Lucille 72-letnią aktorkę, która stawia mu kolejkę. Kobieta podczas wspólnej rozmowy zauważa dwóch obserwatorów śledzących jej skromną osobę, jest przekonana, że chcą odzyskać pożyczkę zaciągniętą u miejscowego lichwiarza.

 

Prosi więc swojego rozmówcę, aby miał na nią oko i w razie potrzeby podał się za policjanta, może ten blef ich odstraszy, mężczyzna praktycznie bez chwili namysłu wyraża zgodę. Gdy tylko Lucille opuszcza lokal, tuż obok parkuje białe Camaro, wysiadający z niego pasażer zdecydowanym ruchem zagradza jej drogę. Harry postanawia działać, jednocześnie będąc świadomy, że jego obecna forma pozostawia wiele do życzenia, pomimo tego udaje stróża prawa. Niestety człowiek usiłujący porwać kobietę pozostaje obojętny na wypowiedziane słowa, szybkim ruchem wyciąga broń, kierując ją ku niemu, a powstała sytuacja zaczyna robić się wyjątkowo poważna.

 

„Krwawy Księżyc” to trzynasty tom zaliczany do popularnej serii tworzonej w kooperacji z innymi autorami zwany Śladami zbrodni. Styl pisarski Jo Nesbo jest dość łatwo przyswajalny, jego kryminały mają również elementy sensacyjne, co sprawia, iż nawet osoby sporadycznie sięgające po tego typu gatunek nie odczują tutaj charakterystycznego spowolnienia akcji, które powoduje niejednokrotnie opis żmudnego dochodzenia.

 

Data premiery: 30.08.2022

Ilość stron: 448

Seria: Ślady zbrodni

2


Dodaj komentarz

Ostatnie dyskusje:

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Tytuły książek, które wymieniłeś, widnieją na mojej liście do zrecenzowania, jeszcze nie wiem, czy będą to dwa tomy, zobaczymy.

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Do twórczości tego autora przekonałeś mnie, publikując polecaną książkę "Nie ma tego złego", przeczytałem również drugi tom tej serii i muszę przyznać, że naprawdę je polubiłem. Z "Pasem Ilmarinena" n...

Książki warte uwagi:

Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój - Tom 5 Feliks W. Kres
20-03-2023
Puszcza Bukowa, była łakomym kąskiem, ponieważ zna...
Lucia - Bernard Minier
01-03-2023
Porucznik Lucia Guerrero zaparkowała swój pojazd n...
Fox - Frederick Forsyth
19-03-2021
Żołnierze sił specjalnych SAS w bezszelestny sposó...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność