Lucia - Bernard Minier

Porucznik Lucia Guerrero zaparkowała swój pojazd na miejscu zdarzenia, nie mając czasu skorzystać z dobrodziejstw praktycznego kaptura jej kurtki, aby ochronić się od ulewnego deszczu, ponieważ gdzieś w oddali słyszała już syreny nadjeżdżającej kawalerii. Szczyt pobliskiego wzgórza zdobiły trzy krzyże, wszędzie pracowali technicy próbujący ratować resztki dowodów przed zalaniem.

 

Gdy rozpoznała ofiarę, doznała ogromnego szoku, był nim kolega z pracy sierżant Sergio Castillo Moreira, szczęśliwy ojciec dwóch dziewczynek. Ktoś pozbawił go odzieży, a w jego klatce piersiowej sterczał wbity śrubokręt, ciało wisiało, aczkolwiek nigdzie nie spostrzegła zamocowanych lin. Technicy stwierdzili, że sprawca użył wyjątkowo mocnego kleju, nagle mężczyzna zaczął przejawiać oznaki życia, niestety wielkim problemem okazało się samo oswobodzenie. Nieopodal przebywał świadek zdarzenia Gabriel Agustin Schwartz, który podobno widział całe zajście i postanowił wezwać pomoc, Lucia Guerrero koniecznie musiała go przesłuchać, większość stróżów prawa pracujących przy tej sprawie sądziło, że mają do czynienia ze sprawcą, świadczyło o tym wiele dowodów, ale czy aby na pewno?

 

„Lucia” to pierwszy tom mrocznego thrillera stworzonego przez francuskiego pisarza Bernarda Miniera. Powieść opowiada o losach policjantki członkini specjalnego wydziału UCO prowadzącej niezwykle trudne dochodzenie w sprawie bestialsko zamordowanego przyjaciela. Wyjątkowo cwany sprawca wydaje się wielbicielem sztuki, można to wywnioskować po jego skrzętnie odwzorowanych miejscach zbrodni niczym z renesansowych obrazów.

 

Data premiery: 21.02.2023

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Ilość stron: 368

Seria: Lucia Guerrero

1


Dodaj komentarz

Ostatnie dyskusje:

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Tytuły książek, które wymieniłeś, widnieją na mojej liście do zrecenzowania, jeszcze nie wiem, czy będą to dwa tomy, zobaczymy.

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Do twórczości tego autora przekonałeś mnie, publikując polecaną książkę "Nie ma tego złego", przeczytałem również drugi tom tej serii i muszę przyznać, że naprawdę je polubiłem. Z "Pasem Ilmarinena" n...

Książki warte uwagi:

Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój - Tom 5 Feliks W. Kres
20-03-2023
Puszcza Bukowa, była łakomym kąskiem, ponieważ zna...
Lucia - Bernard Minier
01-03-2023
Porucznik Lucia Guerrero zaparkowała swój pojazd n...
Fox - Frederick Forsyth
19-03-2021
Żołnierze sił specjalnych SAS w bezszelestny sposó...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność