Lucia - Bernard Minier

Porucznik Lucia Guerrero zaparkowała swój pojazd na miejscu zdarzenia, nie mając czasu skorzystać z dobrodziejstw praktycznego kaptura jej kurtki, aby ochronić się od ulewnego deszczu, ponieważ gdzieś w oddali słyszała już syreny nadjeżdżającej kawalerii. Szczyt pobliskiego wzgórza zdobiły trzy krzyże, wszędzie pracowali technicy próbujący ratować resztki dowodów przed zalaniem.

 

Gdy rozpoznała ofiarę, doznała ogromnego szoku, był nim kolega z pracy sierżant Sergio Castillo Moreira, szczęśliwy ojciec dwóch dziewczynek. Ktoś pozbawił go odzieży, a w jego klatce piersiowej sterczał wbity śrubokręt, ciało wisiało, aczkolwiek nigdzie nie spostrzegła zamocowanych lin. Technicy stwierdzili, że sprawca użył wyjątkowo mocnego kleju, nagle mężczyzna zaczął przejawiać oznaki życia, niestety wielkim problemem okazało się samo oswobodzenie. Nieopodal przebywał świadek zdarzenia Gabriel Agustin Schwartz, który podobno widział całe zajście i postanowił wezwać pomoc, Lucia Guerrero koniecznie musiała go przesłuchać, większość stróżów prawa pracujących przy tej sprawie sądziło, że mają do czynienia ze sprawcą, świadczyło o tym wiele dowodów, ale czy aby na pewno?

 

„Lucia” to pierwszy tom mrocznego thrillera stworzonego przez francuskiego pisarza Bernarda Miniera. Powieść opowiada o losach policjantki członkini specjalnego wydziału UCO prowadzącej niezwykle trudne dochodzenie w sprawie bestialsko zamordowanego przyjaciela. Wyjątkowo cwany sprawca wydaje się wielbicielem sztuki, można to wywnioskować po jego skrzętnie odwzorowanych miejscach zbrodni niczym z renesansowych obrazów.

 

Data premiery: 21.02.2023

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rebis

Ilość stron: 368

Seria: Lucia Guerrero

1

Dodaj komentarz

Mord - Max Czornyj

Ostatnie dyskusje:

Książki warte uwagi:

Szary płaszcz - Tom 5 Marcin Mortka
13-04-2024
Pomimo wielu przeciwności losu życie w Kaprawym Gr...
Wina. Liza Langer i Orest Rembert - Tom 4 Max Czornyj
06-08-2023
Pewnej pochmurnej nocy nieznany mężczyzna próbował...
Uciekinier - Ken Follett
25-07-2023
Mack od zawsze marzył, aby być wolnym człowiekiem,...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność