Służąca - Alicja Sinicka

Julia podjechała pod masywną bramę, która otworzyła się, zanim zdążyła nacisnąć przycisk domofonu, co prawda ogród nosił ślady wieloletnich niedociągnięć, ale architektura domu przywodziła na myśl stylowe kamienice z San Francisco. Wchodząc do środka, szybko dostrzegła meble pokryte warstwą kurzu, jeśli ją przyjmą, będzie musiała włożyć sporo wysiłku, aby ten klasyczny wystrój lśnił niczym za dawnych lat.

 

Pan Antoni jej poprzedni pracodawca przed opuszczeniem kraju zarekomendował swoim sąsiadom doskonałe zdolności Julii związane z dbaniem o porządek, dlatego Borewscy wiedzieli czego się spodziewać. Właścicielka Maria chętnie przyjmuje ofertę, a nawet zwiększa nieco honorarium pod warunkiem, że dziewczyna pod żadnym pozorem nie wejdzie do gabinetu męża oraz jednego pokoju usytuowanego na górnym piętrze. Proponuje nawet wspólne mieszkanie, jednakże ta dość nieoczekiwana sugestia zostanie szybko odrzucona przez nową pracownicę. Następnego dnia spotyka Marię podczas prac ogrodowych przywodzących na myśl raczej kopanie grobu niż niwelowanie osuwiska ziemi, a rozmawiając z synem Borewskich, który wyczuwalnie jest nią oczarowany, dowiaduje się, iż poprzednia sprzątaczka zniknęła nagle w tajemniczych okolicznościach. Próbując nadrobić zaległości, omyłkowo odwiedza zakazane pomieszczenie, ten drobny błąd odmieni jej życie o 180 stopni.

 

„Służąca” to wyjątkowo emocjonujący thriller liczący 368 stron, szczegółowo wykonane opisy miejsc przywodzą na myśl dzieła Lee Childa, ale jeszcze większą zaletą jest rzecz jasna dobrze przemyślana fabuła, która nie pozwala oderwać się od książki. Poznajemy tu zwykłą, ciężko pracującą dziewczynę z marzeniami o własnej firmie wplątaną w niecodzienne wydarzenia.

2


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Alicja Sinicka dobrze wie jak stworzyć wciągającą powieść.
  • Już dawno nie miałem okazji przeczytać tak dobrej książki, trudno było ją odstawić, aby powrócić do codziennych spraw. Zdecydowanie polecam.
Nie to miejsce nie ten czas - Gillian McAllister

Ostatnie dyskusje:

  • Głodna Puszcza - Marcin Mortka

    Głodna Puszcza Marcina Mortki gwarantuje przeżycie niesamowitych przygód w towarzystwie trochę dziwnej ekipy do zadań specjalnych. Powieść czyta się doprawdy rewelacyjnie, co więcej zawiera sporą dawk...

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Powieść Głodna Puszcza idealnie trafia w mój gust literacki, natomiast Pas Ilmarinena ma zdecydowanie zbyt ciężką konstrukcję oraz powoli rozwijającą się akcję.

Książki warte uwagi:

Parias. Trylogia Przymierza Stali - Tom 1 Anthony Ryan
13-10-2023
Alwyn oczekując nowego celu, przypomniał sobie mło...
Wina. Liza Langer i Orest Rembert - Tom 4 Max Czornyj
06-08-2023
Pewnej pochmurnej nocy nieznany mężczyzna próbował...
Uciekinier - Ken Follett
25-07-2023
Mack od zawsze marzył, aby być wolnym człowiekiem,...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność