Służąca - Alicja Sinicka

Julia podjechała pod masywną bramę, która otworzyła się, zanim zdążyła nacisnąć przycisk domofonu, co prawda ogród nosił ślady wieloletnich niedociągnięć, ale architektura domu przywodziła na myśl stylowe kamienice z San Francisco. Wchodząc do środka, szybko dostrzegła meble pokryte warstwą kurzu, jeśli ją przyjmą, będzie musiała włożyć sporo wysiłku, aby ten klasyczny wystrój lśnił niczym za dawnych lat.

 

Pan Antoni jej poprzedni pracodawca przed opuszczeniem kraju zarekomendował swoim sąsiadom doskonałe zdolności Julii związane z dbaniem o porządek, dlatego Borewscy wiedzieli czego się spodziewać. Właścicielka Maria chętnie przyjmuje ofertę, a nawet zwiększa nieco honorarium pod warunkiem, że dziewczyna pod żadnym pozorem nie wejdzie do gabinetu męża oraz jednego pokoju usytuowanego na górnym piętrze. Proponuje nawet wspólne mieszkanie, jednakże ta dość nieoczekiwana sugestia zostanie szybko odrzucona przez nową pracownicę. Następnego dnia spotyka Marię podczas prac ogrodowych przywodzących na myśl raczej kopanie grobu niż niwelowanie osuwiska ziemi, a rozmawiając z synem Borewskich, który wyczuwalnie jest nią oczarowany, dowiaduje się, iż poprzednia sprzątaczka zniknęła nagle w tajemniczych okolicznościach. Próbując nadrobić zaległości, omyłkowo odwiedza zakazane pomieszczenie, ten drobny błąd odmieni jej życie o 180 stopni.

 

„Służąca” to wyjątkowo emocjonujący thriller liczący 368 stron, szczegółowo wykonane opisy miejsc przywodzą na myśl dzieła Lee Childa, ale jeszcze większą zaletą jest rzecz jasna dobrze przemyślana fabuła, która nie pozwala oderwać się od książki. Poznajemy tu zwykłą, ciężko pracującą dziewczynę z marzeniami o własnej firmie wplątaną w niecodzienne wydarzenia.

1

Dodaj komentarz

Komentarze

  • Alicja Sinicka dobrze wie jak stworzyć wciągającą powieść.
  • Już dawno nie miałem okazji przeczytać tak dobrej książki, trudno było ją odstawić, aby powrócić do codziennych spraw. Zdecydowanie polecam.

Ostatnie dyskusje:

Książki warte uwagi:

Underground. Rebelia – Tom 2 Frantisek Kotleta
05-11-2022
Dwóch mężczyzn przemierzało zdewastowane sieci kan...
Mów mi Win - Harlan Coben
17-12-2021
Teddy Lyons asystent trenera znany wszystkim jako ...
Fox - Frederick Forsyth
19-03-2021
Żołnierze sił specjalnych SAS w bezszelestny sposó...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność