Amerykański zabójca - Flynn Vince

Mitch Rapp był lekko zaniepokojony swoim stanem psychicznym, ponieważ niebawem miał odbyć ciężki sprawdzian mający przybliżyć go do upragnionej zemsty, a jemu nawet nie zadrżały dłonie. Kiedy organizacja o nazwie Islamski Dżihad porwała jego przyjaciół, musiał działać bardzo szybko.

 

Niestety zabrakło osób takich jak on chcących im pomóc, można z czystym sumieniem stwierdzić, iż rząd dawno spisał ich na straty, dzięki swojej urodzie miał spore szanse wmieszać się w tłum, prowadząc tajną operację wywiadowczą. Opuściwszy miejsce zamieszkania, szedł spokojnie bez niepotrzebnego spoglądania na drugą stronę ulicy, stało tam dwóch podejrzanie wyglądających mężczyzn, których namierzył znacznie wcześniej przez okno wynajmowanego pokoju. Kawałek dalej postanowił skorzystać z niewielkiego zaułka, słysząc za sobą przyśpieszone kroki nieznajomych, chwile później drogę zagrodził mu wysokiej postury napastnik, w ręku trzymał pałkę, ogłuszając nią Mitcha, po czym wtrącił go do bagażnika czarnego pojazdu. O dziwo porwany cieszył się z tej sytuacji, ponieważ pierwszy etap jego niecnego planu przebiegł wyjątkowo śpiewająco.

 

„Amerykański zabójca” jest bezsprzecznie wypełnioną akcją powieścią liczącą 414 stron opowiadającą o studencie, którego spokojne życie nagle uległo zmianie za sprawą brutalnego ataku terrorystycznego. Ogarnięty żądzą zemsty po stracie najbliższej osoby, przejdzie nawet najbardziej wyczerpującą selekcję, aby osiągnąć zamierzony cel, umożliwi mu to twardy instruktor Stan Hurley.

25-02-2021 Moja_Ksiazka   Flynn Vince
2


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Mnie z kolei książka bardziej przypadła do gustu, zupełnie inaczej wyobrażałam sobie również postać Irene Kennedy, niż przedstawiono to w filmie.
  • Naprawdę wciągająca powieść polecam również obejrzeć film, który też okazał się całkiem niezły.

Ostatnie dyskusje:

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Tytuły książek, które wymieniłeś, widnieją na mojej liście do zrecenzowania, jeszcze nie wiem, czy będą to dwa tomy, zobaczymy.

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Do twórczości tego autora przekonałeś mnie, publikując polecaną książkę "Nie ma tego złego", przeczytałem również drugi tom tej serii i muszę przyznać, że naprawdę je polubiłem. Z "Pasem Ilmarinena" n...

Książki warte uwagi:

Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój - Tom 5 Feliks W. Kres
20-03-2023
Puszcza Bukowa, była łakomym kąskiem, ponieważ zna...
Lucia - Bernard Minier
01-03-2023
Porucznik Lucia Guerrero zaparkowała swój pojazd n...
Fox - Frederick Forsyth
19-03-2021
Żołnierze sił specjalnych SAS w bezszelestny sposó...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność