Fox - Frederick Forsyth

Żołnierze sił specjalnych SAS w bezszelestny sposób pokonywali podmiejskie ulice niewielkiej angielskiej miejscowości. Było już bardzo późno, a wygaszanie świateł o godzinie 1:00 dodatkowo uskuteczniało przebieg całej operacji, sprawiając, iż ich sylwetki stały się doskonale zakamuflowane.

 

Musieli zająć pewien tajemniczy budynek wraz z jego mieszkańcami, według danych wywiadu mogli spotkać, niebezpieczną siatkę terrorystyczną bądź gotowych na wszystko najemników, ale to, co tam odkryli, zaskoczyło wszystkich obecnych. Tymczasem Sir Adrian Weston zamieszkujący rejon bogatej dzielnicy londyńskiego Knightsbridge otrzymuje wczesny telefon od zaniepokojonej pani premier, która prosi go o stosowne doradztwo podczas spotkania z Amerykanami. Trzy miesiące przed wspomnianym nalotem Agencja Bezpieczeństwa Krajowego wykryła włam do najbardziej strzeżonej bazy danych w USA zwanej Fort Meade, wszystko wskazywało na to, że ominięcie zabezpieczeń zdaniem ich twórców jest po prostu niemożliwe, a jednak ktoś tego dokonał. Sprawę z miejsca zatuszowano, aby opinia publiczna nie dowiedziała się o całym incydencie, postanowiono poprosić więc zaprzyjaźnionych Brytyjczyków, powstał nawet specjalny wydział do spraw cyberprzestępstw dowodzony przez doświadczonego Jeremyego Hendricksa mającego pojmać sprytnego hackera.

 

„Fox” liczący 384 strony wyszedł spod pióra znanego pisarza Fredericka Forsytha autora wielu powieści sensacyjnych i thrillerów w tym niezwykle popularnego bestsellera pt. „Dzień Szakala”. Opowiada historię chłopca z zespołem Aspergera, którego genialny umysł pozwala mu przełamywać wyjątkowo skrupulatnie zaprojektowane zabezpieczenia przeróżnych instytucji rządowych. Jego umiejętności budzą podziw, ale także mogą być znakomitą kartą przetargową podczas bezdusznej walki politycznej.

2


Dodaj komentarz

Ostatnie dyskusje:

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Tytuły książek, które wymieniłeś, widnieją na mojej liście do zrecenzowania, jeszcze nie wiem, czy będą to dwa tomy, zobaczymy.

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Do twórczości tego autora przekonałeś mnie, publikując polecaną książkę "Nie ma tego złego", przeczytałem również drugi tom tej serii i muszę przyznać, że naprawdę je polubiłem. Z "Pasem Ilmarinena" n...

Książki warte uwagi:

Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój - Tom 5 Feliks W. Kres
20-03-2023
Puszcza Bukowa, była łakomym kąskiem, ponieważ zna...
Lucia - Bernard Minier
01-03-2023
Porucznik Lucia Guerrero zaparkowała swój pojazd n...
Fox - Frederick Forsyth
19-03-2021
Żołnierze sił specjalnych SAS w bezszelestny sposó...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność