Mafia 2. Edycja Ostateczna

„Mafia 2” jest dla mnie wyjątkowa, bez wątpienia można zaliczyć ją do najlepszych gier, które pojawiły się na almanach historii. Była jednym z pierwszych tytułów, jakie recenzowałem, dlatego, gdy tylko ogłoszono jej remaster, postanowiłem to sprawdzić. Za odmienioną wersje odpowiada amerykański deweloper Hangar 13, natomiast wydawcą została tu znana przez wszystkich firma 2K Games.

 

Jeśli chodzi o oprawę graficzną, twórcy wykonali kawał dobrej roboty, miasto Empire Bay nabrało wręcz drugiej młodości, szczegółowo prezentują się również modele samochodów dzięki silnikowi graficznemu zaadaptowanemu z części trzeciej. Warunki pogodowe oraz pora dnia tak jak w oryginale ulega zmianie pod wpływem rozwijania wątku fabularnego. Jest to typowy remaster, toteż wszystkie dobre rzeczy pozostały bez zmian, czyli ponownie odnajdziemy tu wciągający wątek fabularny, wyraziste postacie, dopracowaną fizykę jazdy, piękne samochody nie sposób pominąć także doskonałej oprawy dźwiękowej nadającej rozgrywce specyficznego klimatu tamtych lat i mnóstwa innych drobnych szczegółów zwiększających imersję. Każda osoba posiadająca wcześniejszą wersję „Mafii 2” otrzyma ją zupełnie za darmo jako nową grę, ponadto trzy fabularne rozszerzenia „Joe’s Adventures”, „Betrayal of Jimmy”, „Jimmy's Vendetta” wydłużą czas rozgrywki do kilkunastu godzin, aczkolwiek dodatkowe samochody oraz odzież to już zasługa „Vegas Pack”, „War Hero Pack”, „Renegade Pack”, „Greaser Pack”.

 

Niestety proces odświeżenia tego wspaniałego klasyka spowodował powstanie dużej ilości błędów, które obniżają poziom rozgrywki np. występowanie podwójnych nakładających się na siebie dialogów, dziwaczne problemy sztucznej inteligencji, odzież Vito nie zawsze zgodna z przerywnikami filmowymi. Odwiedzając lokal w chińskiej dzielnicy podczas wykonywania misji fabularnej, nagle zostałem cofnięty do ostatniego zapisu. Nieznacznie ucierpiała również mechanika walki, chowanie się nawet za betonowymi osłonami czasami nic nie dawało, więc najzwyczajniej dostawaliśmy postrzał. Taka produkcja bez cienia wątpliwości zasługuje na dokładne dopracowanie, miejmy nadzieję, że twórcy wypuszczą stosowną łatkę likwidującą tego typu błędy. Jeżeli jesteście zainteresowani recenzją oryginalnej „Mafii 2”, to znajdziecie ją w linku poniżej.

 

Wymagania sprzętowe:

Rok wydania: 2020

Platforma: PC, PS4, XBOX

Tryb gry: single player

Procesor: Intel Core i5-2500K 3.3 GHz, Intel Core i7-3770 3.4 GHz, AMD FX 8120 3.1 GHz, AMD FX 8350 4.0 GHz

Pamięć RAM: 6 - 8 GB

Karta graficzna: DirectX, 2 - 4 GB Ram, NVidia GeForce GTX 660, NVidia GeForce GTX 780, Radeon HD 7870, Radeon R9 290X

System: Windows 8.1 / 10 (wszystkie 64-bitowe)

Miejsce na dysku: 50 GB

 

Mafia. Edycja Ostateczna recenzja >>>

Recenzja gry Mafia 2 >>>

Mafia 3. Edycja ostateczna recenzja >>>

 

   

20-01-2022 Moja_Ksiazka   Mafia 2 Mafia
3


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Tak jak napisał mój przedmówca to nie jest fer w stosunku do graczy którzy płacą często naprawdę wysokie kwoty za swoje ulubione tytuły.
  • Pierwsze zetknięcie z grą jest najważniejsze a rażącą ilość błędów znacząco obniża klimat rozgrywki i zaufanie do dewelopera.
  • Nie wiem, czy tego typu kierunek działań sprzyja dobremu wizerunkowi firmy, zobaczcie, co stało się z hucznie zapowiadanym Grand Theft Auto: The Trilogy – The Definitive Edition to jakaś totalna pomyłka a mógł być naprawdę fajny nostalgiczny powrót.
  • Również zauważyłem taką tendencję.
  • Niestety mamy teraz takie czasy, że wielu deweloperów pomija drobiazgowy proces testowania swoich tytułów, robią to po prostu sami gracze. Potem wypuszcza się łatkę i problem z głowy.

Ostatnie dyskusje:

Nowości:

Road 96 recenzja
05-01-2023
„Road 96” to pierwszoosobowa wielowątkowa przygodó...
Horizon Zero Dawn - Complete Edition recenzja
23-12-2022
Jakiś czas temu jeden z czytelników serwisu zaprop...
Broń palna - Martin J. Dougherty recenzja
19-09-2022
Jakiś czas temu zapowiadałem recenzję bardzo niety...
Czerwień. Misja Brzask – Tom 1 Linda Nagata recenzja
11-09-2022
Pora odświeżyć nieco ostatnio zaniedbywany dział z...

Nawigacja

Nasza społeczność