Niezwykła przygoda Żumy i jej balonowej gumy - Wojciech Wajda

Ania to zwykła dziewczynka, tak jak wszyscy ma swoje przyzwyczajenia, zainteresowania, marzenia i problemy. Po przeprowadzce z mamą do Warszawy czuje się zagubiona, sama musi radzić sobie w nowej szkole. Nie ma znajomych, brakuje jej towarzystwa taty, z którym miała świetne relacje, to właśnie on sprawił, że pokochała książki oraz balonową gumę. Pewnego dnia dziewczynka poznaje chłopca, nawiązując ciekawą relację.

 

Kolega oprowadza Anię po szkole, pokazując jej różne pomieszczenia między innymi szkolną bibliotekę, w której dochodzi do niecodziennego zdarzenia. Nagle życie Ani zaczyna nabierać stosownych barw, dziewczynka, spędzając czas z Dionizym, zapomina o wszelkich przykrościach. Znajomość dwojga przyjaciół zaczyna ewoluować poprzez coraz częstsze odwiedziny. Naprawdę lubią swoje towarzystwo i łączące ich zainteresowania, owocuje to poznaniem historii Ksiąg Magicznych. Ania dowiaduje się, że dzięki jej osobliwym cechom charakteru, koledze, tajemniczej księdze, balonowej gumie może uratować bliską osobę oraz świat, który jest zagrożony. Dziewczynka podejmuje ważną decyzję, postanawia czym prędzej stanąć w szranki ze swoim przeznaczeniem. Nie informując mamy, wyrusza, aby uratować tatę, towarzyszy jej oczywiście niezawodny Dionizy. Dzieci zmierzają do Warszawy, gdzie zostają wyposażone w niezwykłe przedmioty mające pomóc im pokonać zło.

 

Przeżywają wiele różnorodnych przygód, spotykają nieznajomego stworka z innego wymiaru, stawiają czoło czarnym charakterom, odwiedzają tajemniczą planetę przyszłości, dowiedzą się tam, jak działa i po co została stworzona. Stoczą także trudną walkę w celu ocalenia taty oraz Magicznych Ksiąg, a tym samym całego świata. Czy niebezpieczna misja Ani i Dionizego przyniesie oczekiwane rezultaty?

4


Wesprzyj serwis »


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Nie żałuję nabycia tej książki, byłam pozytywnie zaskoczona jej mądrym przekazem, naprawdę z wielką radością spędziłam przy niej chwile, w towarzystwie mojej ukochanej córki, odkrywając dalsze losy Anny.

  • Powodzenia dla autora w promowaniu własnej twórczości.

  • Debiut literacki sympatycznego autora Wojtka Wajdy. Serdecznie zachęcam do przeczytania tej niezwykle ciekawej oraz wyjątkowo obszernej pozycji przeznaczonej dla najmłodszych i nie tylko.

Ostatnie dyskusje:

  • Mafia. Edycja Ostateczna recenzja

    Graficznie pierwsza część zestarzała się najbardziej i jej odświeżenie było dobrym kierunkiem.

  • Mafia. Edycja Ostateczna recenzja

    Jestem wiernym fanem Mafia: The City of Lost Heaven, muszę przyznać, że remake wyszedł twórcom wyjątkowo dobrze, może nie pozwala graczowi na tyle swobody co oryginał i jest też łatwiejszy, ale szczęś...

Nowości:

Mafia. Edycja Ostateczna recenzja
22-07-2022
Dziś pragnę zaprezentować Państwu remake znakomite...
Terminator Resistance. Annihilation Line recenzja
23-06-2022
„Annihilation Line” to oficjalne rozszerzenie do n...
Mafia 3. Edycja ostateczna recenzja
04-06-2022
To moje drugie podejście, jeśli chodzi o „Mafię 3”...
Smok życzeń recenzja
08-04-2022
Jakiś czas temu miałem okazję obejrzeć ciekawą ani...

Nawigacja

Nasza społeczność