Niezwykła przygoda Żumy i jej balonowej gumy - Wojciech Wajda

Ania to zwykła dziewczynka, tak jak wszyscy ma swoje przyzwyczajenia, zainteresowania, marzenia i problemy. Po przeprowadzce z mamą do Warszawy czuje się zagubiona, sama musi radzić sobie w nowej szkole. Nie ma znajomych, brakuje jej towarzystwa taty, z którym miała świetne relacje, to właśnie on sprawił, że pokochała książki oraz balonową gumę. Pewnego dnia dziewczynka poznaje chłopca, nawiązując ciekawą relację.

 

Kolega oprowadza Anię po szkole, pokazując jej różne pomieszczenia między innymi szkolną bibliotekę, w której dochodzi do niecodziennego zdarzenia. Nagle życie Ani zaczyna nabierać stosownych barw, dziewczynka, spędzając czas z Dionizym, zapomina o wszelkich przykrościach. Znajomość dwojga przyjaciół zaczyna ewoluować poprzez coraz częstsze odwiedziny. Naprawdę lubią swoje towarzystwo i łączące ich zainteresowania, owocuje to poznaniem historii Ksiąg Magicznych. Ania dowiaduje się, że dzięki jej osobliwym cechom charakteru, koledze, tajemniczej księdze, balonowej gumie może uratować bliską osobę oraz świat, który jest zagrożony. Dziewczynka podejmuje ważną decyzję, postanawia czym prędzej stanąć w szranki ze swoim przeznaczeniem. Nie informując mamy, wyrusza, aby uratować tatę, towarzyszy jej oczywiście niezawodny Dionizy. Dzieci zmierzają do Warszawy, gdzie zostają wyposażone w niezwykłe przedmioty mające pomóc im pokonać zło.

 

Przeżywają wiele różnorodnych przygód, spotykają nieznajomego stworka z innego wymiaru, stawiają czoło czarnym charakterom, odwiedzają tajemniczą planetę przyszłości, dowiedzą się tam, jak działa i po co została stworzona. Stoczą także trudną walkę w celu ocalenia taty oraz Magicznych Ksiąg, a tym samym całego świata. Czy niebezpieczna misja Ani i Dionizego przyniesie oczekiwane rezultaty?

4


Dodaj komentarz

Komentarze

  • Nie żałuję nabycia tej książki, byłam pozytywnie zaskoczona jej mądrym przekazem, naprawdę z wielką radością spędziłam przy niej chwile, w towarzystwie mojej ukochanej córki, odkrywając dalsze losy Anny.

  • Powodzenia dla autora w promowaniu własnej twórczości.

  • Debiut literacki sympatycznego autora Wojtka Wajdy. Serdecznie zachęcam do przeczytania tej niezwykle ciekawej oraz wyjątkowo obszernej pozycji przeznaczonej dla najmłodszych i nie tylko.

Ostatnie dyskusje:

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Tytuły książek, które wymieniłeś, widnieją na mojej liście do zrecenzowania, jeszcze nie wiem, czy będą to dwa tomy, zobaczymy.

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Do twórczości tego autora przekonałeś mnie, publikując polecaną książkę "Nie ma tego złego", przeczytałem również drugi tom tej serii i muszę przyznać, że naprawdę je polubiłem. Z "Pasem Ilmarinena" n...

Nowości:

Horizon Zero Dawn CE - The Frozen Wilds recenzja
11-02-2023
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami oraz po kró...
Road 96 recenzja
05-01-2023
„Road 96” to pierwszoosobowa wielowątkowa przygodó...
Horizon Zero Dawn - Complete Edition recenzja
23-12-2022
Jakiś czas temu jeden z czytelników serwisu zaprop...
Broń palna - Martin J. Dougherty recenzja
19-09-2022
Jakiś czas temu zapowiadałem recenzję bardzo niety...

Nawigacja

Nasza społeczność