Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój - Tom 5 Feliks W. Kres

Puszcza Bukowa, była łakomym kąskiem, ponieważ znajdowały się tam zasoby potrzebnych surowców, co prawda Armekt bez mniejszych problemów mógł przejąć tę ziemię, aczkolwiek miejscem tym rządził ród dartański odprowadzający sowite podatki. Historia Ezeny niegdyś niewolnicy a obecnie współwłaścicielki praw do wszelkich dóbr Wiecznego Cesarstwa doskwierała wielu wpływowym osobom.

 

Postanowiono więc wytoczyć jej proces o unieważnienie związku niedługo po śmierci męża, który najprawdopodobniej przegra. Tymczasem gdzieś w Grombelardzie pewien mężczyzna próbował zwrócić na siebie uwagę ciężko pracujących kobiet, nie widząc spodziewanej reakcji, przywiązał konia i udał się ku rzece, miał jednak pecha, gdyż pobliski brzeg był wyjątkowo śliski. Szczęśliwie jego przekleństwa zagłuszał potężny młyn wodny, po kilku zabawnych piruetach został dostrzeżony przez praczki, jedna z nich wskazała most, aby tam na nią poczekał. Chwilowo nie wiedział, co powiedzieć zafascynowany urodą rozmówczyni wreszcie zapytał, że poszukuje pani Sey Aye, kobieta chętnie zaproponowała mu pomoc. Młody przybysz, jadąc za swoją nową przewodniczką, był zafascynowany tutejszą architekturą niczym z baśni, rozmyślał jak oszacować wartość tak zróżnicowanego terenu. Jeszcze większe zaskoczenie czekało go wewnątrz pięknego domu, właścicielką ogromnego majątku okazała się niedawno spotkana urodziwa praczka. W momencie, gdy przyjezdny oznajmił, że jest bratankiem człowieka odpowiedzialnego za wytoczenie procesu wobec jej osoby, sprawy błyskawicznie przybrały zupełnie inny obrót.

 

„Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój” to piąty tom powieści fantasy stworzonej przez Feliksa W. Kresa opowiadający o losach służki, która niespodziewanie weszła w posiadanie władzy i majątku. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, Ezena dysponująca niewielkim poparciem pomimo przeciwności losu spróbuje zawalczyć, aby Sey Aye ponownie odzyskało swoją dawną świetność.

 

Data premiery: 26.11.2021

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Ilość stron: 432

Seria: Księga całości

 

Pani Dobrego Znaku. Wieczne Cesarstwo >>>

1


Dodaj komentarz

Ostatnie dyskusje:

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Tytuły książek, które wymieniłeś, widnieją na mojej liście do zrecenzowania, jeszcze nie wiem, czy będą to dwa tomy, zobaczymy.

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Do twórczości tego autora przekonałeś mnie, publikując polecaną książkę "Nie ma tego złego", przeczytałem również drugi tom tej serii i muszę przyznać, że naprawdę je polubiłem. Z "Pasem Ilmarinena" n...

Książki warte uwagi:

Takeshi 3. Pałac umarłych - Maja Lidia Kossakowska
01-06-2023
Nadchodziła zima, a z nią coraz więcej obaw, wszys...
Złota śmierć - Nora Roberts
10-04-2023
Doktor Kent Abner skrupulatnie wypełniał wolny dzi...
Fox - Frederick Forsyth
19-03-2021
Żołnierze sił specjalnych SAS w bezszelestny sposó...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność