Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój - Tom 5 Feliks W. Kres

Puszcza Bukowa, była łakomym kąskiem, ponieważ znajdowały się tam zasoby potrzebnych surowców, co prawda Armekt bez mniejszych problemów mógł przejąć tę ziemię, aczkolwiek miejscem tym rządził ród dartański odprowadzający sowite podatki. Historia Ezeny niegdyś niewolnicy a obecnie współwłaścicielki praw do wszelkich dóbr Wiecznego Cesarstwa doskwierała wielu wpływowym osobom.

 

Postanowiono więc wytoczyć jej proces o unieważnienie związku niedługo po śmierci męża, który najprawdopodobniej przegra. Tymczasem gdzieś w Grombelardzie pewien mężczyzna próbował zwrócić na siebie uwagę ciężko pracujących kobiet, nie widząc spodziewanej reakcji, przywiązał konia i udał się ku rzece, miał jednak pecha, gdyż pobliski brzeg był wyjątkowo śliski. Szczęśliwie jego przekleństwa zagłuszał potężny młyn wodny, po kilku zabawnych piruetach został dostrzeżony przez praczki, jedna z nich wskazała most, aby tam na nią poczekał. Chwilowo nie wiedział, co powiedzieć zafascynowany urodą rozmówczyni wreszcie zapytał, że poszukuje pani Sey Aye, kobieta chętnie zaproponowała mu pomoc. Młody przybysz, jadąc za swoją nową przewodniczką, był zafascynowany tutejszą architekturą niczym z baśni, rozmyślał jak oszacować wartość tak zróżnicowanego terenu. Jeszcze większe zaskoczenie czekało go wewnątrz pięknego domu, właścicielką ogromnego majątku okazała się niedawno spotkana urodziwa praczka. W momencie, gdy przyjezdny oznajmił, że jest bratankiem człowieka odpowiedzialnego za wytoczenie procesu wobec jej osoby, sprawy błyskawicznie przybrały zupełnie inny obrót.

 

„Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój” to piąty tom powieści fantasy stworzonej przez Feliksa W. Kresa opowiadający o losach służki, która niespodziewanie weszła w posiadanie władzy i majątku. Niestety wszystko, co dobre szybko się kończy, Ezena dysponująca niewielkim poparciem pomimo przeciwności losu spróbuje zawalczyć, aby Sey Aye ponownie odzyskało swoją dawną świetność.

 

Data premiery: 26.11.2021

Wydawnictwo: Fabryka Słów

Ilość stron: 432

Seria: Księga całości

 

Pani Dobrego Znaku. Wieczne Cesarstwo >>>

1

Dodaj komentarz

Nie to miejsce nie ten czas - Gillian McAllister

Ostatnie dyskusje:

Książki warte uwagi:

Szary płaszcz - Tom 5 Marcin Mortka
13-04-2024
Pomimo wielu przeciwności losu życie w Kaprawym Gr...
Wina. Liza Langer i Orest Rembert - Tom 4 Max Czornyj
06-08-2023
Pewnej pochmurnej nocy nieznany mężczyzna próbował...
Uciekinier - Ken Follett
25-07-2023
Mack od zawsze marzył, aby być wolnym człowiekiem,...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność