Z pełną mocą i skutkiem - Tom Clancy, Mark Greaney

John Clark, przebywając ponownie w Ho Chi Minh, ma nieodparte wrażenie, że od czasu wojny, gdy służył jeszcze jako wojskowy z ramienia CIA, wiele się tu nie zmieniło. Popijając herbatę, prowadzi obserwację człowieka siedzącego po przeciwnej stronie ulicy, do którego dołącza atrakcyjna blondynka.

 

Mężczyzna, czekając już ponad godzinę, jest zły za to spóźnienie, ma oddać niezwykle ważne dokumenty, aczkolwiek kilka wypowiedzianych przez łączniczkę słów wystarczy, aby nagle zmienił zdanie. Kobieta bez grama emocji na twarzy wstaje i z gracją opuszcza lokal, całe zajście filmuje Jack Ryan junior, tymczasem doświadczony Hazelton doskonale zdaje sobie sprawę, iż jego życie będzie teraz poważnie zagrożone, dlatego stosuje wymyślny fortel, by umknąć przed niepożądanymi spojrzeniami osób postronnych. Clark jako świadek całego zdarzenia postanawia wykonać dalszy ruch, jednak szybko spostrzega czterech podejrzanych motocyklistów nadjeżdżających z dwóch stron ulicy, błyskawicznie powiadamia o tym fakcie Ryana, sprawy stopniowo zaczynają się komplikować a uciekający Hazelton, który do tej pory wykonywał posłusznie każdy powierzony rozkaz, ma obecnie spore problemy.

 

Tom Clancy jest niewątpliwie mistrzem, jeśli chodzi o powieści sensacyjne obfitujące w wątki szpiegowskie. Uważam, że współpraca z innym autorem Markiem Greaneyem przyniosła wymierne korzyści. Prezentowana książka wciąga już po przeczytaniu samego prologu, posiada 576 stron i 76 rozdziałów, aby czytelnik lepiej poznał występujących bohaterów, stworzono specjalny dział, omawiający poszczególne postacie. Nie zabrakło także map przedstawiających plany miasta, ten drobny element pozwala jeszcze dokładniej zobrazować przebieg rozgrywanych operacji.

2


Dodaj komentarz

Ostatnie dyskusje:

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Tytuły książek, które wymieniłeś, widnieją na mojej liście do zrecenzowania, jeszcze nie wiem, czy będą to dwa tomy, zobaczymy.

  • Pas Ilmarinena – Marcin Mortka

    Do twórczości tego autora przekonałeś mnie, publikując polecaną książkę "Nie ma tego złego", przeczytałem również drugi tom tej serii i muszę przyznać, że naprawdę je polubiłem. Z "Pasem Ilmarinena" n...

Książki warte uwagi:

Pani Dobrego Znaku. Wieczny pokój - Tom 5 Feliks W. Kres
20-03-2023
Puszcza Bukowa, była łakomym kąskiem, ponieważ zna...
Lucia - Bernard Minier
01-03-2023
Porucznik Lucia Guerrero zaparkowała swój pojazd n...
Fox - Frederick Forsyth
19-03-2021
Żołnierze sił specjalnych SAS w bezszelestny sposó...
Przyszła wojna - Lawrence Freedman
17-05-2019
Tuż na wstępie autor wyjaśnia powstanie słowa wojn...

Nawigacja

Nasza społeczność